ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ОДБОЈКА

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ОДБОЈКА

Ѓорѓиев го носеше ММ Пјанго до најголемиот успех во историјата – сребро во Купот...

Репрезентативниот техничар на македонската одбојкарска селекција, Ѓорѓи Ѓорѓиев го предводеше својот клуб ММ Пјанго до најголемиот успех во историјата на клубот. ММ Пјанго направи големо изненадување откако го освои среброто во Купот на Турција. Екипата на Ѓорѓиев лесно можеше да...

ФОТО: Романтика на „Чајк“ – Симовски камуфлиран пред финалето ја запроси девојката

Денес со одигрување на големото финале, заврши годинешното издание на традицоналниот турнир „Чајк“ кој се игра во Тетово. Победник на турнирот е екипата на Партизан од Белград кој во финалето го совлада нашиот Вардар со максимални 3-0 во сетови. Интересен потег...

ВИДЕО: Перу и женска одбојка некако баш не оди, ама секси Миранда и тоа...

Кога ќе се спомне Перу и женска одбојка, од прва некако не оди, но сега имаме мотив да ги следиме дуелите во оваа јужноамериканска држава,а причините се Роцио Миранда. https://www.instagram.com/p/BPN8jXdjewh/?taken-by=r_miranda28 Оваа преркасна одбојкарка која сега иам 30 години, поради приватни причини,...

„Спартанците“ ги добија противниците во Европската лига

Македонската одбојкарска репрезентација денеска ги доби своите противници во Европската лига, каде сезонава ќе настапува како актуелен вицешампион. Во новото издание од ова натпреварување, популарните „Спартанци“ се најдоа во група со репрезентациите на Австрија, Летонија и Косово. Со Австријците досега...

ОК Пробиштип со тешки обвинувања: СРАМОТА, Струмица победи со судиите “навивачи“ од нивниот град

Дерби натпреварот кое се очекуваше да блесне во сиот свој сјај, на крајот веројатно се претвори во срамен натпревар, како што обвинуваат од одбојкарскиот клуб Пробиштип. Весна Пробиштип денеска во 8. коло од првенството гостуваше во Струмица против истоимената екипа,...

ФОТО: Никола Ѓорѓиев со МВП награда во Полска

Најдобриот македонски одбојкар Никола Ѓорѓиев полека но сигурно се прилагодува во новата средина и шампионатот на Полска. Потврда за тоа е и последниот натпревар, по кој што се закити со првата индивидуална награда. Тимот на Македонецот, Онико Варшава славеше на...

Вардар со ШОК за Весна Пробиштип

Одбојкарскиот клуб на Вардар кој е составен од млади надежни играчи, потпомогнати од неколку наши репрезентативци, направи големо изненадување во 4. коло од Првата лига. „Црвено-црните“ вчера во Пробиштип го изненадија фаворизираниот и искусен тим на Весна Пробиштип, откако го...

Тројца клупски соиграчи на Деспотовски суспендирани доживотно поради местење

Меѓународната одбојкарска федерација (ФИВБ) суспендираше тројца играчи од Романија за обложување на одбојкарски натпревари на нивниот тим во јануари оваа година! Суспензиите се драконси, па тројцата одбојкари добија забрана доживотно да играт професионално одбојка. Станува збор за Александру Мусканча (во дресот...

Весна Пробиштип и Шутова го држат врвот – Максимален учинок по две одиграни кола...

Екипите на Весна Пробиштип и Шутова дојдоа до победи во рамките на второто коло од одбојкарскиот шампионат, откако очекувано и рутинирано славеа победи над Студент, односно Универзитет Тетово со по 3:0. Убедливи беа и екипите на Лешок и шампионот Струмица...

Одбојкарскиот клуб Вардар посилен за Србин од Партзиан во битката за враќање на титулата

Машката одбојкарската екипа на Вардар во сезонава што следи влегува со големии амбици, а тоа се двојна титула, како во домашната лига, така и во националниот куп. За таа цел, како што дознава sportclub.mk ангажиран е и интернационалецот од Србија, Никола...