9 C
Skopje
Saturday, November 18, 2017
ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / АТЛЕТИКА

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / АТЛЕТИКА

Од атлетика до фудбал: Болт во преговори со Борусија Дортмунд

Светскиот и олимписки рекордер, Усеин Болт продолжува да го живее сон и сериозно се насочува кон тоа да стане професионален фудбалер. Таквиот сон тој планира да го оствари по завршувањето на професионалната кариера кога станува збор за атлетиката, а според...