ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / АТЛЕТИКА

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / АТЛЕТИКА

ВИДЕО: Трчаше со скршена нога и победи

Неверојатен старт на 2018 година имаше финската атлетичарка Анимари Корте која е член на Барселона. На првата сезонска трка ја скрши ногата, а само неколку дена претходно и ја ограбиле куќата, а веќе следниот ден по повредата доживеала незгода со...

Бизарна трагедија: Ѓуле на атлетски митинг утепа судија!

Една од најбизарните трагедии во историјата на спортот се случила на еден атлетски митинг во Чешка. Во натпреварувањето во фрлање ѓуле, куглата удрила еден од судиите и предизвикала смрт кај него. Според очевидците, таа завршила во градите на несреќниот Габриел...

ФОТО: Најубавата словенечка спортистка – кога Манца ќе затрча, се друго застанува

Манца Шепетавц минатата година се закити со награтдата Мис спорт на Словенија. Атрактивната натпреварувачка на 100 метри со пречки до најголемиот успех во кариерата стигна откако заврши на 11 место на СП за јуниори во Орегон. https://www.instagram.com/p/BbJ1u4oF5dY/?taken-by=manca_sepetavc Оваа 22-годишна атлетичарка е...

ВИДЕО: Секси спринтерката се соблече гола и скокна во замразнатото езеро

Голем дел од спортистите, празниците ги минуваат во топлите предели во светот, со најблиските членови на семејствот, но има и исклучоци. Пример за ова е атлетичарката од Финска, Анимари Корте која ги брани боите на Барселона. Секси спринтерката во костим...

ФОТО: Една од најдобрите хрватски спортистки ја „запали“ јавност откако се бакна со Северина

Хрватската атлетичарка и една од најдобрите спортистки на оваа држава, Сандра Перковиќ ја „запали“ јавноста откако објави провокативна фотографија за Божиќ. Перковиќ на својот „Инстаграм“ профил сподели фоготрафија на која се бакнува со познатата пејачка Северина. https://www.instagram.com/p/BdFh_-eDDCD/?taken-by=discus70queen Ова предизвика лавина од коментари,...

Светска и олимписка шампионка сама ќе си пресуди – потпиша за еутаназија

Мариек Верворт, 38-годишната параолимписка и светска шампионка во сприн по сопствена волја ќе замине во смрт. Белгијката ги потпиша документите со кои може да и се изврши еутаназија. https://twitter.com/oliverbrown_tel/status/943948030516039681 Верворт истакна дека оваа одлука се темели на тоа што ситуацијата и...

ФОТО: Секој би посакал вакви пензионерски денови – Болт со секси девојката на одмор...

Најбрзиот човек на светот, Јусаин Болт и тоа како знае да ужива во пензионерските денови откако се реши да ја заврши кариерата. Јамајканецот со својата секск девојак Каси Бенет моментално се на одмор во Тајланд, а од фотографиите што ги споделуваат...

Наместо намалување, дуплирана казната на Оскар Писториус

Атлетичарот од Јужна Африка, Оскар Писториус наместо 6 години затвор според првичната пресуда, сега ќе помине 13 години и 5 месеци зад решетки. Вака денес пресуд Судот во Блемфонтејн откако обвинителството  се жалеше на пресудата бидејќи тогаш кажа дека не е...

Јусеин Болт се договори: Најбрзиот човек на светот започнува фудбалска кариера, веќе има и...

Јусеин Болт не крие дека сака да се испроба во фудбалот. Добива шанса од голем клуб, сега останува на него да се докаже. Работите по се изгледа се договорени, Болт ќе пристигне на проба. Јамајканецот доби повик да си ја...

ФОТО: Новата спринтерска надеж на Мекeдонија, Кузма плени со својата убавина

Македонија нема премногу богата историја во атлетиката, па така и изостануваат добрите резултати. Но во последните неколку години се појави нов бран на македонски атлетичари кои влеват малку надеж за подобро утре во овој спорт. Една од нив е и...