ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ

(ВИДЕО) Снукер комедија: „Ракетата“ заспа среде натпревар

Најдобриот снукер играч во светот Рони о'Саливен е главен лик најде во еден од најсмешните моменти оваа сезона. За време на натпреварот против Ли Хан на Отвореното првенство на Шкотска, тој заспа среде играта и неговиот сон, според извештаите, траел...

ФОТО: Секој би посакал вакви пензионерски денови – Болт со секси девојката на одмор...

Најбрзиот човек на светот, Јусаин Болт и тоа како знае да ужива во пензионерските денови откако се реши да ја заврши кариерата. Јамајканецот со својата секск девојак Каси Бенет моментално се на одмор во Тајланд, а од фотографиите што ги споделуваат...

„Спартанците“ ги добија противниците во Европската лига

Македонската одбојкарска репрезентација денеска ги доби своите противници во Европската лига, каде сезонава ќе настапува како актуелен вицешампион. Во новото издание од ова натпреварување, популарните „Спартанци“ се најдоа во група со репрезентациите на Австрија, Летонија и Косово. Со Австријците досега...

Македонецот со А-олимписка норма: Криминалци ја водат федерацијата, барам помош од премиерот Заев

Најдобриот македонски нордиски скијач и неколкукратен олимпиец на нашата држава, Дарко Дамјановски се соочува со нови проблеми. Дамјановски кој засега е единствен Македонец кој има А норма за Зимските Олимписки Игри следата година во Пјонгчанг, Јужна Кореја ја обвини матичната...

(ВИДЕО) Хаос во НФЛ: Играч на Сиетл тргна да се тепа со навивачи зашто...

Немили сцени се случија ноќеска на натпреварот од НФЛ меѓу Џексонвил и Сиетл. Во главна улога беше играчот на Сихокс, Квинтон Џеферсон. При излегувањето од теренот, навивачи фрлија по него храна по што робусниот играч тргна да се тепа со...

ОК Пробиштип со тешки обвинувања: СРАМОТА, Струмица победи со судиите “навивачи“ од нивниот град

Дерби натпреварот кое се очекуваше да блесне во сиот свој сјај, на крајот веројатно се претвори во срамен натпревар, како што обвинуваат од одбојкарскиот клуб Пробиштип. Весна Пробиштип денеска во 8. коло од првенството гостуваше во Струмица против истоимената екипа,...

(ВИДЕО) Хорор во САД: Британец на бокс-меч речиси остана без уво

Британскиот боксер Стивен Смит речиси остана без уво за време на борбата со Мексиканецот, Франсиско Варгас. Во борбата одржана во Лас Вегас, Смит имаше желба да се врати на врвот, но откако увото му беше тешко повредено, дојде до прекин...

Огромен успех: Македонија го доби првиот европски шампион во олимписки спорт

На европското првенство за Сениори во дисциплината Таеквондо, кое деновиве се одржа во Бугарија, во Софија, Македонецот Дејан Георгиевски успеа да освои златен медал на ова натпреварување. Ова е прв пат Македонија да добие европски шампион во еден од олимписките...

Нова трагедија: Загина уште еден скијач по пад во Лејк Луис

Само три седмици откако по пад на тренинг загина францускиот скијач Давид Поисон, се случи нова трагедија. За време на трка во спуст во рамки на Нор- Ам серијата, животот го загуби младиот 17-годишен Германец, Макс Буркхар. Несреќниот скијач ја загубил...

Казахстан, Белорусија и Киргистан во знак на солидарност со Русија ќе ги бојкотираат Олимписките...

По одлуката која ја затече Русија од Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) за забрана за настап на Зимските Олимписки игри во Пјонгчанг во 2018 година, стигна и повик за поддршка. Заменик-претседателот на државната Дума на Русија, Виталиј Милонов повика сите држави...

Suzuki Swift