-2 C
Skopje
Tuesday, January 17, 2017
КОШАРКА / НБА

КОШАРКА / НБА

Овој човек е феномен: Потегот на Кари кој многумина не го видоа.. (ВИДЕО)

Стеф Кари е неверојатно кошаркарска фигура во рамки на НБА, тоа го знаат скоро сите љубители на оваа кошаркарска лига, но тој тоа редовно го прикажува. Вчера Голден Стејт славеше во натпреварот против Њу Џерси Нетс со 117:101, а Стеф...

НБА има нова ѕвезда: Вакво слободно фрлање последен пат е видено пред 40 години...

Кошаркарот на Хјустон Рокитс, Чинану Онуаку дебитираше синоќа во дресот на "ракетите" и веднаш го собра целото внимание на оние кои следат НБА. Онуаку постигна шест поени, но најмногу ќе се паметат оние од линијата за слободни фрлања бидејќи ги...

Грузиската кошаркарска ѕвезда „ни крива, ни должна“ ја смени НБА историјата

Станува збор за просечен играч чие име ќе остане запаметено поради акцијата на неговите сонародници. Да се биде избран за Ол Стар натпревар е голема чест и индивидуално признание за НБА играчите. Вече повеќе од 40 години навивачите ги бираат...

Се оствари желбата на навивачите: Теодосиќ се сели во НБА лигата, а познат е...

Синоќа се рашири вест по социјалните медиуми, дали кошаркарскиот маг од идната сезона ќе го гледаме во најсилната кошаркарска лига во светот? Извори блиски до играчот потврдиле дека тој се договорил со Јута Џез. Познато е од претходно дека Теодосиќ...

Данкан замина во легендите, но Паркер му ја спушти за сите пари (Видео)

Легендарниот Тими Данкан повеќе нема да го гледаме на НБА терените, а ноќеска навивачите на Сан Антонио уште еднаш го испратија овој голем играч во историјата, со многу овации и емотивни моменти. Клубот дури и го повлече неговиот дрес во...

Лејкерс победи, но хит беше нивниот навивач кој освои 95.000 долари (Видео)

Кој да претпоставуваше дека мечот помеѓу ЛА Лејкерс и Мемфис Гризлис, ќе биде посебен за еден навивач од трибините, кој успеа со шут за три поени, да заработи скоро 100.000 долари. „Езерџиите“ остварија победа ноќеска во НБА против Мемфис, а...

Лудиот Казинс: Постигна 55 поени, плукаше, го исклучија судиите, го кинеше дресот и плати...

Ноќта на НБА паркетите во целост ја одбележа Демаркус Казинс. Центарот на Сакраменто правеше шоу под двата коша во дуелот со Портланд кој неговиот тим го доби со 126:121, но во завршницата од дуелот покажа колку е, всушност, пргав...

Тренерот на Реал: Голден Стејт е оштетен, Кливленд доби подарена победа (Видео)

Во големото божиќно дерби во НБА лигата, сударот на двата големи ривала во најквалитетното кошаркарско првенство, шампионите Кливленд и Голден Стејт, кој ги играа и претходните две финалиња, имаа повторно маестрален и неизвесен натпревар, по кој триумфираше Кливленд со...

Излезе ли најголемата тајна во кошарката: Играчите во НБА се допингуваат?

Еден од најпознатите тренери во НБА лигата, Џорџ Карл крена голема прашина во САД откако го отвори прашањето за допинг кај кошаркарите. Поранешниот предводник на Сиетл, Голден Стејт, Кливленд, Денвер итн. не обвини никого директно, но изрази сомнеж дека дел...

Нема ден без инцидент во НБА: Се степаа ѕвездите на Бостон и Вашингтон (ВИДЕО)

Мошне бурна е оваа сезона во НБА лигата бидејќи речиси да нема ден без некој инцидент на терените. Последни во низата се ѕвездите на Бостон Селтикс и Вашингтон Визардс, Џај Краудер и Џон Вол. Двајцата, очигледно, имаа некои нерасчистени сметки...

Stobiranka gif 300X250