13 C
Skopje
Sunday, February 26, 2017
КОШАРКА / НБА

КОШАРКА / НБА

Антиќ останува без еден од соиграчите: Бекот на Фенербахче од идната сезона во Сакраменто

Српскиот репрезентативец и соиграч на Перо Антиќ во Фенербахче, Богдан Богдановиќ од идната сезона ќе игра во НБА лигата. Негов следен клуб ќе биде Сакраменто Кингс, а трансферот го потврди и генералниот менаџер на овој тим Владе Дивац. Токму Богдановиќ...

Не си играј со клупската легенда: Го нарече Дивац идиот, па доби отказ

Водителот на една популарна радио-станица во Сакраменто, Дејмиен Барлинг во програма во живо го нарече Владе Дивац идиот, па потоа веројатно зажалил за своите зборови. Барлинг со своите гости ги коментираше најновите случувања во Сакраменто Кингс, односно прес конференцијата на...

Дух на теренот: Во игра 28 минути, ефект – нула! (ФОТО)

Во низата трипл-даблови оваа сезона, последните два дена во НБА се зборува за кошаркарот на Милвоки Бакс, Тони Снел. На натпреварот против Јута во петокот, тој помина на теренот 28 минути, но како воопшто да не играше. За тој период,...

Вулгарна преписка меѓу Шекил о’Нил и Џавел Мекги: Старо копиле…, пу.и к.р… (ФОТО+ВИДЕО)

Легендарниот центар на Лос Анџелес Лејкерс, Шекил о'Нил влезе во вулгарна преписка со кошаркарот на Голден Стејт Вориорс, Џавел Мекги која последните денови ја забавуваше американската кошаркарска јавност. Се почна со видеото кое Шек го објави во својата емисија "Шектин...

Ајверсон брутално искрен: Не сакам да тренирам некој гом*ар во НБА

Многумина од љубителите на НБА кошаркарката често се прашуваат зошто некогашниот ас на Филаделфија и уште неколку други екипи во НБА, Ален Ајверсон, не се обиде да изгради тренерска кариера, па сега кошаркарските фанови, добија соодветен одговор. Легендарниот кошаркар, чиј...

Заврши сезоната за најмалерозниот кошаркар во НБА лигата

Лоши вести пристигнаа за екипата на Филаделфија. Првиот пик на минатогодишниот НБА драфт, Бен Симонс дефинтивно нема да заигра оваа сезона и своето деби во најквалитетната кошаркарска лига ќе го има следната. Како што објави тимот од Градот на братската...

Нов шампионски потег на “кралот”: Леброн најде плејмејкер за одбрана на титулата

Екипата на Кливленд Кавалирс е многу блиску до договор со искусниот плејмејкер Дерон Вилијамс, тврди денеска ЕСПН. Според телевизијата, Далас Маверикс синоќа го исплатил Вилијамс и го ослободил од обврските кон клубот, па поранешниот кошаркар на Јута е слободен да...

(Видео) Реакцијата на Казинс кога дозна дека е трјдуван во Њу Орлеанс

Демаркус Казинс својата кариера ќе ја продолжи во редовите на Њу Орлеанс Пеликанс. Казинс викендов престојуваше токму во градот Њу Орлеанс каде беше дел од Ол-старот и дозна дека е трејдуван во Пеликанси. Казинс остана затекнат од информацијата дека го...

(Видео) „Најголеми непријатели“: Дурант и Вестбрук ги воодушевија сите со фантастична акција на Ол-старот

Кевин Дурант ги разбесни сите не само во Оклахома, туку и во целата НБА, кога летоска побегна од Тандерси свесен дека таму нема да ја освои титулата, со цел да замине во Годен Стејт и таму стана дел од...

НБА бомба: Најдобриот играч на Сакраменто се пресели во Њу Орлеанс

Првата ѕвезда на Сакраменто Кингс, Демаркус Казнс својата кариера ќе ја продолжи во тимот на Њу Орлеанс Пеликанс. Ваквиот развој на настаните е сосема неочекуван ако се знае дека Казнс беше убедливо најдобар играч на "кралевите" иако често знаеше да...