ПОЧЕТНА КОШАРКА КОШАРКА / МАКЕДОНИЈА

КОШАРКА / МАКЕДОНИЈА

Докузовски: Кошаркарски празник, добро е што ни се враќа „Вечното дерби“

Тренерот на Работнички, Марин Докузовски, по завршувањето на куп-финалето помеѓу неговата екипа и МЗТ Скопје, му честиташе на победникот, посочувајќи дека неговата екипа прикажала добра борба во финалето, но и дека е добро за македонската кошарка што „Вечното дерби“...

Лукајиќ: Meч достоен за финале, вака се раѓаат херои и големи играчи

Тренерот на МЗТ Скопје, Жељко Лукајиќ, вечерва во Кавадарци го освои својот прв трофеј со македонскиот шампион, совладувајќи го досега непоразениот Работнички. Според зборовите на српскиот стратег, двете екипи одиграле одличен натпревар, достоен за финале на едно Куп натпреварување, а...

Трајковски во духот на празникот: Со трофејот во Купот бараме прошка од навивачите за...

Бојан Трајковски одигра уште еден поентерски одличен натпревар и со 18 поени беше најефикасен во редовите на МЗТ на патот кон освојувањето на Купот на Македонија. По завршувањето на мечот и победата над Работнички, македонскиот репрезентативец се упати кон трибината...

Дамјан Стојановски МВП на финалето од Купот

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Дамјан Стојановски, беше избран за најкорисен играч на финалето од кошаркарскиот Куп на Македонија. Капитенот Стојановски го предводеше МЗТ до уште еден Куп трофеј, па иако не беше најефикасниот во составот на „Металците“ (Трајковски 18, Соколов 17...

Работнички немоќен без Гинјард, МЗТ го врати Куп-трофејот во Аеродром!

Екипата на МЗТ Скопје успеа да го освои трофејот од Купот на Македонија, откако во финалето во салата „Јасмин“ во Кавадарци го совлада својот најголем ривал, екипата на Работнички со 76:67. Со оваа победа, екипата на МЗТ, по една година,...

ВИДЕО: Тензии во „Јасмин“ – се спукаа навивачите на двете страни, интервенција на полицијата

Работнички и МЗТ Скопје се сигурно двете најголеми екипи во македонската кошарка, а во вечерашното финале од Купот на Македонија во салата „Јасмин“ во Кавадарци, на почетокот од мечот, се појавија првите искри на трибините. Натпреварот мораше да биде запрен,...

Работнички лесно го „превесла“ Куманово за ново финале во Купот

Најтрофејниот клуб во историјата на македонската кошаркар КК Работнички, се избори за уште едно Куп финале, откако вечерва во полуфиналето во Кавадарци во салата „Јасмин“ беше поуспешен од Куманово. „Центарци“ ја имаа контролата над натпреварот и на крајот заслужено си...

Познати полуфиналните парови во кошаркарскиот Куп на Македонија

Денеска во Кавадарци во салата „Јасмин“ започна Купот на Македонија за 2018 година со одигрување на 1/4 финалните натпревари по кои се познати полуфиналните парови. Денот помина без изненадување, па за финале ќе се борат обејктнивно моменаталн најквалитетните четири екипи....

Блокотехна рутински го „реши“ Охрид и се пласира во полуфинале од Купот

Гевгелискиот кошаркарски проект КК Блокотехка, на убедлив начин се пласираше во полуфиналето од Купот на Македонија, совладувајки го Охрид со 110:88. Првиот патник во полуфиналето е Работнички, а веднаш по нив следува и Блокотехна, која беше далеку по конкурентна и...

Работнички на најдобар начин тргна по трофејот: Падна ланскиот освојувач на Купот!

Екипата на Работнички на најдобар можен начин го започна својот поход кон трофејот во Купот на Македонија, откако во четвртфиналето со убедлив резултат 103:49 го детронизираше ланскиот освојувач на ова натпреварување, екипата на Карпош Соколи. Во дуелот помеѓу најтрофејниот кошаркарски...
Alkaloid Acerola


totalTV
Suzuki Swift