КОШАРКА / ЕВРОПА

Пионир на нозе: Како фановите ги поздравија своите миленици по историскиот триумф над Реал?!...

Кралскиот клуб беше апсолутно надигран во салата „Александар Николиќ“ пред околу 1500 фанови на Црвена Звезда. Избраниците на Дејан Радонјиќ со лавовска битка, понесени од овациите на трибините издвоија неочекуван триумф, и тоа вторпат во само една година во српската...

Црвена Звезда се справи со големиот Реал Мадрид

Актуелниот шампион во српското првенство, неверојатно му се спротивстави на Реал Мадрид во рамките на Евролигата, па го совлада кралскиот состав со 82:70. На домашен терен, кошаркарите на Црвена Звезда одиграа фантастичен меч, па го совлада Реал по втор пат...