КОШАРКА / ЕВРОПА

Црвена Звезда го доби Фенербахче во белградскиот пекол пред своите фанови

Кошаркарите на Црвена Звезда вечерва го совладаа Фенербахче во дербито од Евролигата во спортската сала „Александар Николиќ“. Црвено белите од Белград вечерва подобро го отворија натпреварот, во нивните редови го имаа расположениот Огњен Кузмиќ, преку кој Звезда го диктираше темпото...

Фенербахче со тешко извојувана победа против Армани – Антиќ со „минималец“ на теренот

Вицешампионот од Евролигата и тим во кој настапува Перо Антиќ, Фенербахче, вечерва во доста неизвесен и драма натпревар против Армани Милано, оствари нова победа во Евролигата. Потешко од очекувањата тимот на Жељко Обрадовиќ дојде до победа вечерва, Фенер славеше со...

И во Италија има кретени: Навивачи на Сасари го истепаа Укиќ (ВИДЕО)

Љубителите на спортот во Италија важат за едни од наједуцираните во светот, но и таму можат да се најдат такви што знаат да ја уништат атмосферата и да се однесуваат крајно некултурно. Најдобра потврда за тоа дојде синоќа на мечот...

Во Истанбул не може да биде мирно: Весели и Браун се фатија за “гуша”...

Истанбул последните денови е во центарот на вниманието на европската кошаркарска јавност поради терористичките напади, но за кревање на тензијата се погрижија и кошаркарите на Фенербахче и Анадолу Ефес. На вчерашното дерби славеше Фенер, а во еден момент во клинч...

Како кошаркарот на Галата во последен миг избегнал трагедија во Истанбул

Истанбул ноќеска беше под сериозни терористички напади, во ноќ која сигурно беше непроспиена во одредени делови на турската метропола. Во еден од најубавите европски градови, ноќеска се случија грозоморни убиства, а меѓу нив можеше да настрада и кошаркарот на Галатасарај. Овој...

Емоции во белградска Арена: Над 20 илјади фанови ги поздравија жртвите од рускиот хор...

Покрај фантастичната кошарка и големата сензација што ја направи Црвена Звезда синоќа против ЦСКА, мечот во белградската Комбанк арена го одбележа поздравот на над 20 илјади домашни фанови за жртвите од рускиот хор "Александров" во неодамнешната авионска несреќа. Навивачите развиорија...

Фенербахче на Антиќ не можеше да им се спротивстави на Олимпијакос

Во рамките на 15. коло од Евролигата, турскиот гигант Фенербахче загуби од Олимпијакос со 71:62. Грчки Олимпијакос стабилно чекореше до својата победа, судејќи го првото полувреме во кое тимот блескаше. Така, на паузата се замина со 19 поени позитива за...

Огромен триумф: Стојановски и Бетис го урнаа Реал Мадрид

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација Војдан Стојановски, заедно со неговите соиграчи од Бетис дојдоа до огромен триумф над европскиот кошаркарски гигант Реал Мадрид со 86:85. Реал Мадрид падна во Севиља пред играчите на Бетис и тоа со минимален пораз од...

Игра за Барселона, а во слободно време краде автомобили?

Американскиот бек имал незгода на улиците на Барселона и е обвинет за кражба на автомобил. Рајс ја водеше Барселона до триумф над Армани, но наместо да ужива во успехот со своите соиграчи, американскиот бек се соочил со проблеми. Плејмејкерот на каталонскиот...

Пионир на нозе: Како фановите ги поздравија своите миленици по историскиот триумф над Реал?!...

Кралскиот клуб беше апсолутно надигран во салата „Александар Николиќ“ пред околу 1500 фанови на Црвена Звезда. Избраниците на Дејан Радонјиќ со лавовска битка, понесени од овациите на трибините издвоија неочекуван триумф, и тоа вторпат во само една година во српската...
Discovery
Nutini

Suzuki Swift