9 C
Skopje
Saturday, November 18, 2017
КОШАРКА / БАЛКАН

КОШАРКА / БАЛКАН

Карпош Соколи го победи Пеќ

Карпош Соколи оствари трета сезонска победа во БИБЛ лигата, вечерва го совладаа тимот на Пеќ од Косово со 82:75. Карпош Соколи одигра добар натпревар, и уште на полувреме се виде желбата за докажување и остварување уште една победа. На полувреме...

Фени Индустри убедливо поразен на Косово кај Трепча

Кошаркарите на Фени индустри се поразени на гостувањето во Косово кај екипата на Трепча со резултат (72-54). Во рамките на седмото коло од БИБЛ лигата, македонската екипа ни од далеку не беше блиску до некое изненадување, а домашната екипа повеќе...

По убавите моменти, дојде разочарувањето: Куманово „падна“ во Приштина

По првите пет воведни победи во БИБЛ лигата, Куманово го изработи и првиот пораз во балканското натпреварување. Куманово вечерва загуби на гостувањето кај Сигал Приштина со резултат 79:67. Иако Куманово не одигра лош натпревар, сепак тоа не беше доволно за...