КОШАРКА / БАЛКАН

На гости не им оди, но во Скопје прават ршум: Морнар падна пред Карпош...

Карпош Соколи со победа успева да ја заврши календарската година во АБА лигата, совладувајки го тимот на Морнар со 75:63. Морнар вечерва во Скопје немаше шанса против разиграниот Карпош Соколи, кој иако се уште нема победа на гостински терен, дома остварува...

Триумфален крај на годината за Фени: Пеќ падна во Кавадарци

Фени Индустри го одигра својот последен меч оваа календарска година, и тоа го заврши триумфално, во БИБЛ лигата против екипата на Пеќ (90:88). Кавадарчани пред своја публика остварија нова победа, во рамките на 8. коло од БИБЛ натпреварувањето. Со оваа...
Discovery
Nutini

Suzuki Swift