ПОЧЕТНА КОШАРКА КОШАРКА / АБА ЛИГА

КОШАРКА / АБА ЛИГА

Антиќ и понатаму надвор од терен – го пропушта и Задар, но познато кога...

Македонскиот интернационалец Перо Антиќ поради повреда веќе извесен период е надвор од терените. Антиќ ќе го пропушти и следниот меч, против Задара во АБА лигата, но добра вест е што започна да тренира. Стручниот штаб на белградските „црвено-бели“ планира Антиќ да...

Дебакл за крај на испаднатиот МЗТ Скопје

МЗТ Скопје доживеа уште еден понижувачки пораз во АБА лигата со кој дефинитивно стави крај на својата најлоша сезона во регионалното натпреварување. На гости кај Будуќност, македонскиот шампион загуби со 62:104, но уште по победата на Цибона денеска беше јасно...

Дебакл на Аеродромци на домашен терен: На овој МЗТ местото не му е во...

Екипата на МЗТ Скопје доживеа уште еден тежок и убедлив пораз во рамките на АБА лигата, откако вечерва на домашен терен во СЦ „Јане Сандански“ претрпе вистински дебакл од словенечка Олимпија која славеше победа со огромни 55:96. Ова е уште...

МЗТ Скопје како аеродром – еден доаѓа, друг заминува

Политиката на МЗТ Скопје, воопшто и ако ја има во клубот, последните неколку години не наликува на ништо. Македонскиот кошаркарски првак не само што служи за потсмев во регионот, туку веќе е и големо разочарување кај своите навивачи Аеродромци буквално...

МЗТ со нов голем пораз: Аеродромска беда – нема веќе кој да ги гледа

Аеродромци вечерва доживеаа уште една кошаркарска катастрофа во АБА лигата, која е кошмарна до неверојатни граници за македонскиот кошаркарски претставник. Вечерва МЗТ Скопје загуби убедливо од Мега бемакс со реузлтат 106:77, а уште еднаш се покажа целосното сивило на оваа...

Црвена Звезда повторно го спушти вечниот ривал Партизан во реалноста

Црвена Звезда вечерва оствари сигурна победа против вечниот ривал Партизан со резултат 86:74, во рамките на 18. коло од првенството. Иако Партизан имаше уверлив почеток на натпреварот со што ги доби првите 10 минути, сепак подоцна до израз дојде екстра...

Шампионот на АБА е сепак пресилен: Црвена Звезда го демолираше МЗТ во „Јане Сандански“

Актуелниот шампион на АБА лигата Црвена Звезда дојде до убедлива победа против македонскиот првак МЗТ Скопје со високи 58:92. Белградскиот великан одигра одлично во текот на целиот натпревар, доминираше на теренот и го надиграа нашиот МЗТ во сите сегменти, а...

ФОТО: „Фемили“ доби сатисфакција – клубот попушти, нема повеќе црвени столчиња во „Јане Сандански“

МЗТ Скопје реши да направи некои измени кога е во прашање нивната спортска сала. Почнувајки од дуелот против Црвена Звезда денеска од 18 часот, во рамките на 17. првенствено коло во АБА, црвени столчиња во „Јане Сандански“ нема да има. МЗТ...

Најмладиот стрелец во историјата на АБА повторно ќе добие шанса да игра за МЗТ...

Најмладиот стрелец во историјата на АБА-лигата, Андреј Настовски (17 години) и сезонава ќе има можност да настапува во регионалното натпреварување, откако е последниот кошаркар кој го регистрира МЗТ Скопје Аеродром пред истекот на преодниот рок во првенството на најдобрите...

Црвена Звезда без Антиќ против Макаби, се чува за МЗТ Скопје

Екипата наЦрвена Звезда има пеколен календар, во осум дена ќе одигра четири меча. Веќе два се минато, а два ги очекуваат. Цедевита е совладана во АБА, додека во Евролигата се поразен од Химки. На српскиот шампион утре му следи меч...
Alkaloid Acerola


totalTV
Suzuki Swift