ФУДБАЛ

Французинот е хит: Од Матје за хејтерите – среден прст (ФОТО)

Жереми Матје не играше синоќа во реваншот против ПСЖ поради повреда, но сепак е еден од фудбалерите на Барселона за кои најмногу се зборува по историскиот триумф. Причината е најмалку фудбалска, а пред се е неспортска. Во моментите на еуфорија...

Непријатно изненадување за “ѓаволите”: Деа Геа се подготвува да си оди од Јунајтед

Шпанскиот репрезентативен голман Давид де Геа повторно го актуелизираше прашањето околу можното заминување од Манчестер Јунајтед и враќањето во татковината, но во тимот на Реал Мадрид. Шпанскиот весник Диарио тврди дека де Геа е нездоволен од атмосферата во својот сегашен...

Само тој може да каже вакво нешто: Најлудата изјава синоќа ја има – Пике!

Стоперот на Барселона, Жерард Пике не ја пропушти можноста повторно да биде во центарот на вниманието по синоќешниот триумф против ПСЖ. Веднаш по завршувањето, шпанскиот репрезентативец ја даде најлудата изјава и добро ги насмеа сите љубители на фудбалот, а особено...

Прво на теренот, потоа на Твитер: Нејмар ги уништи Курзава и Рабио (ФОТО)

Бразилската суперѕвезда Нејмар беше најзаслужен за триумфот на Барса и пласманот во четвртфиналето од Лигата на шампионите. Тој одигра фантастично второ полувреме и учествуваше во сите голови што Барса ги постигна во тие 45 минути. Прво изнуди пенал, потоа постигна...

Вулканот наречен “Камп Ноу”: Над 96 илјади полудеа по голот на Роберто (ВИДЕО)

Барса од синоќа е првата екипа која успеала да направи пресврт од 0-4 и да се пласира во следната фаза од Лигата на шампионите. Иако уште долго ќе се коментираат судиските одлуки на Дениз Ајтекин, тоа нема ништо да промени...

Каква еуфорија: Барса ги полуде англиските легенди (Видео)

Според дел од фановите кои вечерва беа против Барселона, Каталонците победиле со помош на судијата, но според поголемиот дел од фановите, вечерва бевме сведоци на неверојатен, антологиски меч во ЛШ, каде гледавме 95 минути фудбал и 7 голови. На Барселона...

Ибра на чекор од ЛА Галакси, на чекор и од епитетот најплатен играч во...

Златан Ибрахимовиќ доби неверојатна мега понуда од ЛА Галакси, со која веројатно ќе се одлучи за крај во Манчестер Јунајтед по само една сезона. Јунајтед очајно посакува 35-годишниот фудбалер да го продолжи својот престој во ПЛ за уште една година,...

Ди Мариа го направи потегот „Ала Мадрид“, па тоа му се одби од глава...

Мадридизмот се уште владее во Анхел Ди Мариа, екс фудбалерот на Реал Мадрид, кој вечерва по постигнатиот гол на Кавани, им сугерираше на домашните фанови да замолчат. Познато е дека ривалството никогаш не старее, а потегот на Ди Мариа, како...

Каква бомба од Островот: Најава за трансфер на Левандовски во редовите на Манчестер Јунајтед?!

Во медиумите изминативе денови доста фудбалери беа поврзувани со Манчестер Јунајтед, еден од нив е и Роберт Левандовски. Еден од најдобрите напаѓачи на светот во овој момент, Роберт Левандовски, ја тресе мрежата во секој момент и покажува постојано дека е...

Лудница на „Камп Ноу“: Барса воскресна! (Видео)

Барселона со повеќе од мотив влезе во реванш мечот од осминафиналето во ЛШ против ПСЖ на „Камп Ноу“. По двата погодоци во првиот дел, и дискутабилниот пенал, Барселона беше на само чекор од сензационален кам бек. Суарез во третата минута...
Alkaloid Acerola


totalTV
Suzuki Swift