23 C
Skopje
Saturday, September 23, 2017
ФУДБАЛ

ФУДБАЛ

Михајловиќ пред градското дерби со Јувентус, ја предупреди „Старата дама“

Торино е поразен денеска од екипата на Сампдорија со 2:0, а веќе следното коло тие го играат своето градско дерби против „Старата дама“. Тоа ќе биде сериозен тест за Торино и за нивните можности оваа сезона, односно дали може да...

Синот на Диего Симеоне го откри новиот клуб на неговиот татко

Напаѓачот на Џенова Џовани Сименоне верува дека неговиот татко Диего ќе го води Интер еден ден. Диего Симеоне во изминативе години прави вистински чуда со Атлетико Мадрид, а често се поврзува со превземањето на Интер за кој играше во периодот...

(Видео) „Специјалниот“ полуде: Мурињо правеше чудни потези за време на мечот со Евертон

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо секогаш е во центарот на вниманието на светските медиуми. Мурињо за време на денешниот натпревар помеѓу Евертон и Манчестер Јунајтед направи еден навистина чуден потег на клупата кој беше забележан од камерите. Погледнете за што...

Знаете ли каков е учинокот на Мурињо на последните 30 натпревари во Премиер лигата?

Велат дека статистиката е како бикини, но во овој случај навистина и открива и покажува многу работи. Манчестер Јунајтед повторно испушти прилика да дојде до победа откако во самиот финиш го испушти триумфот на „Гудисон“ за трето реми во низа...

Погба е „мало дете“ – Се подготвува најголемиот кам-бек во историјата на Премиер лигата!?

Нема сомневање, ова би било најлудото враќање во поранешниот клуб во историјата на фудбалот. Фудбалерот на Челзи Сеск Фабрегас би можел повторно да го облече дресот на Арсенал! Неделното издание на британски „Експрес“ ексклузивно пренесува дека Арсен Венгер е подготвен да...

(Видео) Несекојдневни сцени на „Ел Класико“: Камерата ги фати Роналдо и Меси во разговор

Уште еден доказ дека помеѓу двајцата најдобри фудбалери на денешницата владее взаемна почит. Додека целиот свет се дели во нивните табори, Кристијано Роналдо и Лионел Меси секогаш велат еден за друг дека се почитуваат. Тие двајца го покажаа тоа дури и...

Се јави Мурињо: Пенал? Немам коментар! Можеме ли да ја смениме нашата среќа? Не!

Жозе Мурињо имаше крајно интересна прес-конференција по натпреварот со Евертон на „Гудисон Парк“. Примениот гол во 89. минута од повеќе од сомнителен пенал ги спречи „Црвените ѓаволи“ да ги освојат сите три бода во третиот последователен меч во Премиер...

Се чека „рафалната стрелба“ на Мурињо: Јунајтед од сомнителен пенал во 90 минута остана...

Само пет победи за Манчестер Јунајтед во претходните два месеци, од кои само една во Премиер лигата. Манчестер Јунајтед се чувствува најпријатно кога гостува на „Гудисон Парк“. Така е веќе со години наназад, попрецизно откако е основана Премиер лигата (15...

Скандалозен потег по градското дерби: Расистички изјави на Босанецот Лулиќ за фудбалерот на Рома

Репрезентативецот на Босна и Херцеговина направи бура на Апенините со своите изјави по натпреварот со Рома. Италија е на нозе поради спорните изјави на првотимецот на Лацио Сенад Лулиќ на сметка на стоперот на Рома Антонио Ридигер, кој наводно ги...

Мириса на титула во Мадрид: Зидан го израмни рекордот на Мурињо од последната шампионска...

Реал Мадрид игра како препороден под водство на Зинедин Зидан, барем кога се однесува до резултатите. „Кралевите“ имаат 33 натпревари во низа на кои не забележале пораз, сето тоа благодарение на Зинедин Зидан кој го препороди тимот откако го презеде...