ФУДБАЛ

Симулација на ждрепката за ЛШ: Ако биде вака, половина фудбалски свет би „полудел“

Како и секогаш, на еден час пред стартот на ждрепката за четвртфиналето, луѓето од УЕФА направија симулација и тест на истата. Официјалните лица на УЕФА се „тестираа“ за извлекувањето на паровите за четвртфиналето од Лигата на шампионите, а како „заморчиња“...

Легендата на Јунајтед го „уништи“ Мурињо: Тој зборува само глупости, можеби Јунајтед е преголем...

Остри критики од страна на некогашниот бескомпромисен борец од средината на теренот на Манчестер Јунајтед. Манчестер Јунајтед мина понатаму во Лигата на Европа. Со не баш пофална игра, но доволно добра за да го совлада Ростов, се пласираше во четвртфиналето...

Претседателот на Чапекоенсе открива: Само еден клуб ни помогна

Кон крајот на минатата година бразилскиот клуб Чапекоенсе го погоди страшна трагедија, кога во тешката авионска несреќа загина речиси целиот играчки кадар на овој клуб. Откако светот слушна за тажната приказна на Чапекоенсе, голем број на европски клубови ветија дека...

Од Монако го сакаат Лестер: Сакаме да го одмаздиме Клаудио Раниери!

Монако во средата го исфрли Манчестер Сити од Лигата на шампионите, иако беа аутсајдери. Исто така и Лестер изненади, исфрлајќи ја Севиља. Иако многумина сакаат да го избегнат актуелниот англиски шампион во следната фаза и тоа не поради нивниот преголем...

Мурињо го објасни најинтересниот детал – Зошто Рохо побара банана на сред меч (Видео)

Кралот на интервјуата, Жозе Мурињо, по вчерашната победа на Јунајтед во Лига Европа против Ростов (1:0), даде свои видувања за натпреварот, но сепак, највпечатлив беше моментот кога го прашаа, зошто му прати по „курирот“ Ешли Јанг, банана на Маркос...

Од премногу љубов кон „Црвените“, Овен ја збуни јавноста со својот коментар?! (Видео)

Некогашниот англиски репрезентативец и екипата на „Енфилд“ малку се збуни во текот на емисијата по комплетирањето на четвртфиналната фаза во рамките на Лига Европа. Манчестер Јунајтед продолжи да ја брани честа на англискио фудбал во тоа натпреварување, откако на свој...

Како Мурињо буквално си го нахрани својот играч? (Видео)

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го обезбедија својот пласман во следната фаза во ЛЕ, откако на домашен терен славеа со 1:0. Во текот на денешниот меч беше забележан еден момент кој ретко може да се види на фудбалските терени се чини. Имено,...

Го најдов тажен Јунајтед – Да бев тогаш тренер нив тројца никогаш не би...

Португалскиот стратег Жозе Мурињо зборуваше денес сосема отворено за трансферот на политика на некогашните тренери на Манчестер Јунајтед. Тој подцрта дека во клубот пристигна минатото лето и дека немач прилика да врши селекција на фудбалерите кои ги има на располагање....

Јунајтед го победи скептицизмот: Мурињо и момците обезбедија пласман во четвртфиналето (Видео)

Во рамките на Лига Европа, Манчестер Јунајтед успеа да обезбеди пласман во следната фаза, откако на домашен терен минимално со погодокот на Мата во 70. минута успеа да триумфира над руски Ростов. Во останатите дуели, Ајакс слвеше над Копенхаген со...

Малерозниот Јунајтед го загуби Погба: Мурињо останува без повредениот Французин

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед вечерва се домаќини на екипата на Ростов во рамки на реванш мечот од осминафиналето во Лига Европа, но на стартот на второто полувреме добија лоши вести. Пол Погба мораше да го напушти теренот во 47. минута...