25 C
Skopje
Thursday, July 27, 2017
ФУДБАЛ

ФУДБАЛ

Шоу тајм: Мурињо и Клоп не се воздржаа, за малку избегната тепачка (Видео)

Менаџерите на Манчестер Јунајтед и Ливерпул, Жозе Мурињо и Јирген Клоп жестоко се судрија во финишот на дербито во рамките на 21. коло во Премиер лигата. Клоп пријде кон клупата на Јунајтед и влезе во вербален дуел со Мурињо и...

Уште еден шок за навивачите на Јунајтед: Рашфорд заминува на позајмица во Шпанија?

Најталентираниот англиски фудбалер Маркус Рашфорд најверојатно до крајот на сезоната ќе игра во шпанското првенство. Медиумите на Островот објавија дека раководството на Севиља испратило барање до Јунајтед за позајмица на Рашфорд, а "црвените ѓаволи" најверојатно ќе го прифатат тоа. Причината...

Талентираниот плејмејкер пред трансфер: Барди за 400 илјади евра се сели во Хрватска?

Еден од најдобрите млади македонски фудбалери Енис Барди се наоѓа пред трансфер во хрватскиот прволигаш Осијек. Како што објави унгарскиот весник Немзетиспорт, Хрватите се подготвени да платат 400 илјади евра за да го донесат Барди во своите редови бидејќи не...

Погба правеше глупости, Ибра спаси: Големото дерби без победник (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед и Ливерпул ги поделија бодовите во големото дерби на 21. коло на Премиер лигата. Конечниот исход најмногу им одговара на ривалите бидејќи Челси сега има седум бода предност во однос на Ливерпул, додека Јунајтед ги загуби и последните...

Долго ќе го памети Гудисон Парк: Најтежок лигашки пораз во кариерата на Гвардиола

Со селекција од 213 милиони фунти и лична годишна плата од околу 18 милиони, Гвардиола требаше да го врати Манчестер Сити на врвот на Премиер лигата, односно да го продолжи она што го правеше неговиот претходник Мануел Пелегрини кој...

Невил-Карагер 8-0: Како Скај спортс ги претстави легендите на Јунајтед и Ливерпул (ФОТО)

Гери Невил и Џејми Карагер се едни од најпознатите фудбалери на Манчестер Јунајтед и Ливерпул и во претходните две децении "безброј" пати воделе меќусебни важни дуели. Денес, тие се коментатори на британската телевизија Скај спортс и пред големото дерби беа...

Каква глупост на најскапиот светски фудбалер: Погба честеше, Ливерпул води (ВИДЕО)

Иако значително ослабен и без неколку значајни фудбалери, Ливерпул од 27. минута води на гостувањето кај најлутиот ривал Манчестер Јунајтед. Виновен за тоа е најскапиот светски фудбалер Пол Погба кој само минута претходно направи неверојатна глупост. При едно безопасно нафрлување...

Цела Англија му се смее: Авиокомпанија го истрола Гвардиола по дебаклот од Евертон (ФОТО)

Дебаклот на Манчестер Сити од Евертон денеска е главна тема во Англија и тоа не само во фудбалскиот свет. Авиокомпанијата Рајанер, позната по евтините летови во и надвор од Англија, прва го истрола шпанскиот стручњак. На својата ФБ страница, компанијата...

Изненадувачка постава на Мурињо: Двете ѕвезди на Јунајтед на клупа, исто и Кутињо (СОСТАВИ)

  На еден час пред почетокот на големото англиско дерби, познати се составите со кои ќе истрчаат Жозе Мурињо и Јирген Клоп. Како и на првиот меѓусебен дуел оваа сезона на Енфилд, и сега португалскиот стручњак ќе излезе мошне внимателно. Најистурен...

Распад-систем на Сити: Евертон со “покер” го испрати фаворитот (ВИДЕО)

Екипата на Манчестер Сити го претрпе најтешкиот пораз во Премиер лигата оваа сезона откако попладнево на гостувањето кај Евертон загуби со 0-4. Конечниот резултат е можеби превисок во однос на она што се случуваше на теренот, особено на почетокот кога...