ФУДБАЛ

УЕФА ја заврши истрагата за падот на Модриќ и донесе одлука

УЕФА пред неколку дена започна истрага околу наводното симулирање на играчот од редовите на европскиот шампион Реал Мадрид. Движењето, односно паѓањето на Лука Модриќ беше под лупа на УЕФА, на највисоките институции во фудбалот не пронајдоа вина или намерно паѓање...

Рамос е цар: Постигна гол, оствари голем јубилеј, но запиша и доста негативен рекорд!

Реал Мадрид оствари победа на гостувањето кај Легањес со 3:1, во натпревар каде Серхио Рамос освен што постигна гол, имаше и јубилеј. Тој го одигра својот 550-ти натпревар во дресот на „кралевите“, а притоа постигна и гол од пенал во...

ВИДЕО: Жозе, ти играш на бедни 0:0, но тоа ти го овозможува „суперменот“ Де...

Манчестер Јунајтед, како и што очекуваа повеќе навивачи, одигра неубедливо на 0;0, на гостувањето кај Севилја во првиот осминафинален меч од ЛШ. Но несомнено повторно човек на натпреварот повторно беше Давид Де Геа, кој имаше неколку класа интервенции, од кои...

ВИДЕО: Мурињо со ново шоу – по ремито со Севиља, доби прашање, па го...

Екипата на Манчестер Јунајтед одигра реми без голови против Севиља во првиот 1/8 финален меч од Лигата на шампионите, а тренерот на гостите Жозе Мурињо во микс зоната направи едно мало шоу. Новинарот го запраша Португалецот за перформансот на Скот...

ВИДЕО: Шахтјор со маестрален пресврт ја сруши Рома

Украински Шахтјор покажа уште еднаш дека е зрела екипа која што може далеку да стигне и во Лигата на шампионите. Екипата од Доњецк покажа карактер, па во првиот 1/8 меч од ЛШ славеше над Рома со 2-1 иако по првото...

ВИДЕО: Алиоски го прекина постот, влезе од клупа и за две минути даде гол

Македонскиот репрезентативец, Езгијан Алиоски конечно го прекина проклетството и по речиси три месеци пауза повторно погоди. Лидс вечерва на гостувањето кај Дерби одигра само 2-2, но може да жали бидејќи во судиското продолжение прими гол и остана без победата. http://www.dailymotion.com/video/x6f3tia Алиоски и...

ВИДЕО: Де Хеа јуначки за реми без голови на Јунајтед кај Севиља – се...

Севиља и Манчестер Јунајтед во првиот меч од 1/8 финалето во Лигата на шампионите, игран во Шпанија, ремизираа без голови (0-0) Виновник за ваквиот резултат е голманот на „црвените ѓаволи“, Давид Де Хеа кој правеше чуда помеѓу диреците на голот...

Кутињо го откри фудбалерот кој што Ливерпул го сака од Реал Мадрид

Бразилскиот фудбалер Филип Кутињо на почетокот на 2018 година го напуши Ливерпул и одлучи кариерата да ја продолжи во дресот на Барселона. Кутињо на тој начин стана најскап играч во историјата на Барселона, а Ливерпул со бонуси ќе инкасира околу...

ВИДЕО: Сеир на денот – навивачите на Јунајтед го величат егзекуторот на Сити

Екипата на Манчестер Јунајтед во првиот меч од 1/8 финалето во ЛШ против Севиља, по првото полувреме има Иако играат важен меч од ЛШ, сепак навивачите на Јунајтед си имаат друг приоритет, а тоа е јавно да фатат сеир за...

ФОТО: Скандалозен транспарент на навивачите на ЦСКА од кој цела Србија е згрозена

Екипата на ЦСКА Москва минимално со 1-0 славеше на Црвена Звезда и на тој начин се избори за пласман во следната фаза од Европа Лига. Навивачит на рускиот тим за време на мечот во Москва извадија пограден транспарент кој ја...