ФУДБАЛ

Неочекуван одговор: Дали Гризман го откачи Јунајтед?

Францускиот репрезентативец Антоан Гризман ги изненади навивачите на Манчестер Јунајтед откако во интервју за АС изјави дека воопшто не размислува за трансфер на Олд Трафорд. Како што е познато, фудбалерот на Атлетико често е посочуван како најголема желба на Жозе...

Затоа фудбалот е најнепредвидлив: Победија и со ваква статистика (ФОТО)

Поранешниот англиски првак Блекбурн го симна Њукасл од лидерската позиција во Чемпионшип откако вчера неочекувано го совлада со 1-0. "Чавките" беа големи фаворити, одиграа одличен натпревар, но не го најдоа патот до противничката мрежа. На крајот од мечот имаа 67%...

Шок во Каталонија: Енрике си оди, Барса почна преговори со неговиот наследник

Луис Енрике ги работи последните шест месеци како тренер на Барселона, тврдат светските медиуми, а во прилог на оваа теза е најновиот развој на настаните во клубот. Спортиталиа денеска објави дека раководството на Барса веќе почнало преговори со актуелниот менаџер...

Пак ги запали страстите: Мурињо во свој стил ја искоментира победата над Вест Хем

Манчестер Јунајтед дојде до шестата победа во низа во Премиер лигата иако англиските медиуми повеќе пишуваат за контроверзните судиски одлуки отколку за мајсториите на Ибрахимовиќ, Погба, Мата, Рашфорд и другите. Прво Фегули беше престрого исклучен, а вториот гол на Ибрахимовиќ...

Сега е официјално: Никој никогаш не бил лош како Лестер

Бранителот на титулата во англиското првенство Лестер денеска ремизираше без голови со Мидлсброу и ја продолжи лошата низа оваа сезона во која уште нема победа на гостински терен. Со тоа, "лисиците" и официјално станаа најлоши актуелни шампиони по 20 одиграни...

Подобро таму, отколку во ривалски клуб: Мурињо му праќа помош на Интер

Францускиот репрезентативец Морган Шнајдерлин би можел овој месец да се пресели во Италија и тоа во тимот на Интер, тврдат англиските медиуми. Причина за тоа е волјата на Жозе Мурињо кој сака да му помогне на својот поранешен клуб, а...

Мурињо има амајлија: Со НЕГО во тимот, Јунајтед не знае за пораз (ФОТО)

Манчестер Јунајтед попладнево ја оствари шестата победа по ред во првенството и седма во низа во сите натпреварувања. Вкупно, "црвените ѓаволи" се без пораз на 11 натпревари по ред во Премиер лигата што е најдолга серија на тимот во последните...

Шокантна најава на Гвардиола: Се ближи крајот на мојата кариера

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ја шокира цела Англија откако денеска најави дека наскоро ќе дојде крајот на неговата тренерска кариера. Претходното лето тој го презеде Сити кој е негов трет клуб по Барселона и Баерн. Со оглед на...

Скандал-мајстор: Судијата Дин фатен како му се заканува на фудбалер на Вест Хем (ВИДЕО)

Еден од најекспонираните англиски судии Мајк Дин повторно направи скандал. На денешниот натпревар меѓу Вест Хем и Манчестер Јунајтед во Лондон, камерите го фатија како му се заканува на домашниот фудбалер Обианг. "Не ме гледај така. Во спротивно, никогаш повеќе нема...

Се тресе Островот: Јунајтед го носи најдобриот играч на Тотенхем

Еден куп фудбалери се поврзуваат со Манчестер Јунајтед последните месеци, но ако Жозе Мурињо успее да го донесе последниот од нив ќе направи одличен бизнис. Станува збор за англискиот репрезентативец и најдобар фудбалер на Тотенхем последните три сезони Хари Кејн....