27 C
Skopje
Thursday, July 27, 2017
ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

Какво ветување: Доколку добие тренерска работа, ги носи Тери и Лампард

Искусниот стратег Хари Реднап, кој низ својата кариера, има водено повеќе екипи и го има потребното искуство, доколку го добие тренерското место во Свонси, им ветил сензационални два трансфери на лето. „Лебедите“ вчера го отпуштија тренерот Боб Бредли, по очајните...

Јувентус го договори првото засилување: 28-годишен Венецуелец и се приклучува на „Старата дама“

„Газета дело Спорт“ пренесува дека 28-годишниот репрезентативец на Венецуела веќе кон почетокот на следната недела би требало да се појави на тренинзите на Јувентус. Масимилијано Алегри сака да го доведе Ринкон со цел да ја засили конкуренцијата во средниот...

Нема да му биде лесно на Конте: Аталанта одби 25 милиони за својот најдобар...

Челзи ќе мора значително да ја зголеми понудата за играчот за врска на Аталанта Франк Кеси, откако клубот од Бергамо ја одби понуата од 25.000.000 евра за својот најдобар фудбалер. Британски „Гардијан“ пишува дека италијанскиот клуб бара многу повеќе пари...

Спектакуларен кам-бек во Премиер лигата: Балотели пристигнува на „Гудисон Парк“

Марио Балотели заигра како препороден во дресот на Ница, која изненадувачки е лидер во францускиот шампионат. „Дејли Мејл“ денеска објави дека поранешниот напаѓач на Интер, Милан, Манчестер Сити и Ливерпул би можел да се врати во Премиер лигата, со оглед...

Алармот е вклучен: Раниери треба да го спасува Лестер, но доби мизерен буџет

Лестер е во незадвидна ситуација, актуелниот шампион на Англија мора да се засилува за да опстане во елитата... „Лисиците“ ќе трошат во јануари, Клаудио Раниери од управата доби 30 милиони фунти за засилувања, што во модерниот фудбал, особено за стандардите...

„Непристојна“ понуда на „Светците“: ПСЖ понудил бланко чек за италијанскиот репрезентативец

Јулијан Дракслер веќе пристигна, а секојдневно пристигнуваат нови вести за желбите на ПСЖ во овој преоден рок. Така на ред дојде и еден од најдобрите играчи во Серија А, Федерико Бернардески. 22-годишниот крилен напаѓач на Фиорентина е еден од најголемите...

Во Арсенал се подготвуваат за најцрното сценарио: Венгер принуден да купува двајца играчи од...

Во Арсенал со сите сили се обидуваат да ги задржат првите ѕвезди на клубот, Чилеанецот Алексис Санчез и Германецот Месут Озил, но споменатиот двоец се уште не ја продолжи верноста кон „Топџиите“. Иако на „Емирати“ им понудија нови и нешто...

Конте пресече: На „Стемфорд Бриџ“ пристигнува „златната резерва“ на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид

Челзи оваа зима би можел да добие нов напаѓач. Според информациите на секогаш добро информираниот „Билд“, Челзи е подготвен да го плати износот кој го бара Баер Леверкузен за својот напаѓач Хавиер Ернандез Чичарито. Според овој извор, Конте сака да ја...

Пресврт на „Олд Трафорд“: Мурињо се откажа од најавуваното засилување

Според пишувањата на британските медиуми, Манчестер Јунајтед се откажа од најавуваниот трансфер. Иако овие денови се пишуваше дека Бенфика и Манчестер Јунајтед се договориле околу трансферот на Виктор Линделоф на „Олд Трафрод“, „Би-би-си“ пренесува дека од тој трансфер нема да...

Реал слави бидејќи успеа да се ослободи од „најголемиот талент на светот“?

Дали Реал конечно успеа да го „подметне“ некому норвешкото „чудо од дете? Наводно постои еден клуб кој сепак би сакал да го доведе во своите редови. Младиот фудбалер на Реал Мадрид, 18-годишниот Мартин Одегард наскоро би требало да замине од...