18 C
Skopje
Monday, June 26, 2017
ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

Сампдорија тргна по Ристовски, Лацио се вклучува во трката

Откако Несторовски, Трајковски и секако Пандев оставија одличен впечаток во Италија, македонските фудбалери стануваат интересни за клубовите од Серија А. Палермо погоди со Несторовски и Трајковски, а за Пандев и не треба да се зборува, во Италија неговото име е...

„Новиот Роналдо“ пристигнува во Арсенал: Венгер подготвува понуда за младиот играч на Бенфика!?

Англиските и португалските медиуми пишуваат дека Арсенал подготвува понуда за младиот играч на Бенфика кој експлодираше сезонава. Мета на „Топџиите“ е Гонсало Гуедеш. Тоа ќе биде тешка задача за Арсенал, прво од причина што во својата татковина го има епитетот „новиот...

Целосен ремонт на „Ѓаволите“: Мурињо во јануари подготвува огромна сума на пари за нови...

Португалските весници, пред се „О'Жого“, пишуваат дека претседателот на Бенфика пристигнал во Англија за да ги заврши преговорите за Виктор Линделоф. Клаузулата важи од летниот преоден рок, но на Јунајтед му се брза. Мендеш се обидува да издејствува договор за...

Нови детали во „случајот Хамес“: Колумбиецот со најновиот потег го потврди доаѓањето во Премиер...

Големи вести за „случајот Хамес“. Како што веќе е познато, Колумбиецот со изјавите за можно заминување го разлути раководството на мадридскиот клуб, а изгледа дека празниците и паузата во шпанското првенство Хамес Родригез одлучи да ја искористи за нешто повеќе...

Реал тргнува во акција: Ова се најголемите желби на Перез за летниот преоден рок

Реал Мадрид помина полесно за разлика од Барселона што се однесува до суспензијата за регистрирање на нови играчи, па „Кралевите“ ќе мораат да го прескокнат зимскиот преоден рок, додека идното лето ќе можат да бидат активни на трансфер пазарот. Тоа...

Спектакуларен трансфер во јануари: Дракслер најави каде би сакал да ја продолжи кариерата

Јулијан Дракслер би требало да биде една од најголемите ѕвезди на јануарскиот преоден рок. Одличниот фудбалер сосема сигурно ќе го напушти Волфсбург, кој оваа сезона се мачи при дното на Бундеслигата. Германскиот рперезентативец и минатото лето беше на мета на...

На Конте не му е доста: Пристигнува „бомба“ од Реал Мадрид!?

„Мирор“ најавува зимска бомба, парите од Оскар, Челзи ќе ги вложи во Хамес Родригез! Понудата ќе биде околу 80 милиони евра и нема сомнежи дека Реал ќе го продаде, ако „Сините“ навистина го платат тоа што „Кралевите“ го бараат. Имено,...

Барзаљи и Кјелини можат да одат во пензија: Јуве ја оформи одбраната на иднината

Изгледа дека се е завршено, Јувентус ќе има нов бедем пред голот на Буфон од следната сезона. Јасно е, ветераните ќе останат во екипата, но изгледа дека ќе следува пресврт. Честите повреди и заморот направија Јувентус веќе да го склопува...

Така работи Баерн: Уште сега договори двајца германски репрезентативци за следното лето за „мизерна“...

Баерн Минхен во последните години стана познат по тоа што најважните работи ги договара и пред официјалниот почеток на преодниот рок, а доказ за тоа е новиот потег на Баварците. Имено, германски „Билд“ пренесува дека Баерн договорил се со двајцата...

Гвардиола панично се спасува: Подготвен е да потроши и 100 милиони евра за еден...

Манчестер Сити е во потрага за засилувања по серијата лоши резултати. Пеп Гвардиола помалку панично бара од челниците на „Граѓаните“ да му доведат адекватно засилување во средниот ред веќе во јануари, пишуваат англиските и шпанските медиуми. На тоа во прилог...