ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

Се измешаа работите: Екс-стопер на Јунајтед во тимот на Арсенал!?

Арсенал и Манчестер Јунајтед станаа премногу братски клубови за англиски прилики во последно време. Пред два дена си ги разменија Алексис Санчес и Хенрик Микитаријан, претходно си купуваа и продаваа и други фудбалери и некои навивачи уште не можат тоа...

Каталонците се збогуваат со Маскерано – Аргентинецот си најде нов клуб

Долгогодишниот играч на Барселона, Хавиер Маскерано, денеска се договори со кинескиот клуб Хебеи Чајна Ворјчун. Осум цели сезони Аргентинецот беше дел од моќната Барселона, фановите го обожаваа, но сега дојде време за разделба. Тој веројатно ќе го игра утрешниот меч против...

Не завршила зимата, а Барса веќе го обезбеди првото летно засилување

Лидерот во шпанското првенство Барселона во јануарскиот преоден рок донесе две засилувања - Фелипе Кутињо и Јери Мина, но веќе работи и на идната сезона. Каталонските медиуми објавија дека веќе е договорен трансферот на 21-годишен Бразилец, Артур Мело кој со...

(ВИДЕО) Арсенал експресно „возврати“: Добредојде во Арсенал, Мики!

Една од најголемите трансфер саги оваа зима конечно завршија, откако Манчестер Јунајтед и Арсенал потврдија дека се завршени трансферите на Алексис Санчез и Хенрик Мхитарјан. Манчестер Јунајтед официјално објави дека Алексис Санчез е нов играч на клубот од „Олд Трафорд“,...

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед веќе прави пари од Санчез – кој веќе е на „Олд...

Скоро завршен е бизнисот на Манчестер Јунајтед со Арсенал за трансферот на фантастичниот крилен играч Алексис Санчез. Иако се уште не официјално потврдено, не се знае дали Арсенал ќе го ослободи играчот уште ова коло, или тој ќе има проштален...

Ливерпул по продажбата на Кутињо – повторно пазари во Интер

Марсело Брозовиќ од Интер сезонава започна само седум натпревари во дресот на „Нераѕурите“ па тоа отвора простор за шпекулации за негово евентуално заминување. За овој фудбалер на Интер најсериозни претенденти за трансфер се двете премиерлигашки екипи, Тотенхем и Ливерпул, а...

Мега засилување за Интер и тоа од Барселона!

По трансферот на Фелипе Кутињо, Барселона почна интензивна акција за продажба на непотребните фудбалери. Прв си замина Арда Туран, а од денеска член на каталонскиот клуб не е ниту Рафиња Алкантара. За 35 милиони евра плус три во бонуси, бразилскиот...

ПСЖ и се намерачил на Барса: „Светците“ нудат 200 милиони евра за уште еден...

Нејмар минатото лето стана најскап фудбалер во историјата на фудбалот откако ПСЖ за него плати 222 милиони евра и успеа да го намами со висока плата да се пресели во Париз. Но, „светците“ не планираат тука да застанат. Француските медиуми...

Почна реконструкцијата во Реал: Азар е првата ѕвезда што се сели “Бернабе”

Реал Мадрид уште зимава ќе почне со остварување на плановите за реконструкција на тимот. Шпанските медиуми објавија дека веќе се е договорено со Еден Азар и тој во летниот преоден рок ќе стане нов член на најтрофејниот шпански клуб. Останува...

Островот се тресе: Мурињо му го краде Алексис Санчес на Сити!

Голем пресврт може да се случи во 48 часа во англискиот фудбал, тврди Скај Спортс. Во центарот на вниманието е напаѓачот на Арсенал, Алексис Санчес кој, место во Манчестер Сити, кариерата може да ја продолжи во Јунајтед. Според новинарот Кавеј...