8 C
Skopje
Thursday, October 19, 2017
ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

Италијанските тимови добија конкуренција во трката за потписот на играчот на Манчестер Сити

Милан и Интер веќ еодредено време се поврзуваат со ангажман на фудбалерот на Манчестер Сити, Бакари Сања, но дел од англиските медиуми објавуваат дека додека италијанските клубови размислуваат, се појави уште една заинтересирана страна. Наводно за 25-годишниот дефанзивец заинтересирана е...

„Бомба“ од Шпанија, Барса го подготвува теренот за нов мега-трансфер: 200 милиони евра за...

Каталонскиот великан следното лето тргнува во реализација на уште еден деветоцифрен трансфер. Минатото лето Барселона џентлменски се повелече од трката за потписот на Антоан Гризман поради суспензијата на Атлетико. Раководството на Барселона му даде поддршка на Атлетико Мадрид во тешките...

Пеп повторно „скенира“ во Барселона: Во јануари носи фудбалер на Барселона?

Пеп Гвардиола во следниот трансфер период, ќе го искористи своето реноме и репутација, со цел да донесе во Манчестер Сити уште еден играч на Барселона. Откако вложија тешки милиони за гранитна одбрана во Манчестер Сити, оваа зима Гвардиола ќе се...

Челси со право загрижен, дел од клучните играчи се пред заминување

Расте загриженоста кај првите луѓе на Челси посебно бидејќи е незивесна иднината на Еден Азар и Тибо Куртоа, двајца многу важни играчи за тимот. Шпанска Марка и Калчомеркато тврдат дека споменатите двајца престојното лето би можеле да се преселат во...

ПСЖ не застанува: Влегуваат во потера за последното големо име за својот тим, мета...

Новата трансфер мета на „Светците“ е лоцирана. Порталот „Ле 10 Спорт“ пишува дека ПСЖ го подготвува теренот за уште еден мега трансфер со кој ќе се пополни „дрим тимот“ од Париз на секоја позиција со големо име. Имено, мета на...

Милан ќе ја искористи „расправијата“ на Пеп со Агуеро за голем трансфер?

Доколку Алексис Санчез ова лето завршеше во Манчестер Сити, сигурно дека „граѓаните“ ќе се обидеа да го продадат Серхио Агуеро, кој наводно не е во добри односи со Гвардиола. За искусниот фудбалер на Сити заинтересиран беше Милан, кој минатото лето...

Заминувањето на Анчелоти од Баерн го запали алармот на „Џузепе Меаца“

Во Интер со задоволство го дочекаа заминувањето на Карло Анчелоти, но не за да го ангажираат италијанскиот стручњак, туку поради еден фудбалер. „Неразурите“ ова лето доведоа неколку засилувања, кои не се ѕвезди, но сепак одлично се вклопија кај Лучијано Спалети,...

Шеиците сепак добро поминаа со Бразилецот: Нејмар вреди повеќе од она што е платен,...

Многумина се бунеа и реагираа дека ПСЖ го уништува фудбалот со трансферот на Нејмар вреден 222 милиони евра, за кого сметаа дека е преплатен и дека ниту еден фудбалер не вреди толкава сума на пари. Но, на крајот се...

Пеколниот план на Мурињо: Јунајтед ја „краде“ ѕвездата на Арсенал за 0 фунти

Арсенал ќе се обиде со сите сили да го спречи трансферот на Месут Озил во јануарскиот преоден рок, но многу веројатно ќе остане немоќен на крајот од сезоната. Германецот станува слободен играч идното лето, а Арсенал во моментов не може...

Арсенал има супер-агент: Новајлијата кај „топчиите“ ќе се обиде да им донесе ѕвезда од...

Иако до пред неколку години, Арсенал важеше за последен бастион на клубовите кои не трошат премногу сензационални цифри на нови играчи, но таа слика за „топчиите“ овие неколку сезони се менува. Прво се случи трансферот на Озил од Реал Мадрид...