ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

Уште еден сензационален трансфер во најава: Ди Марија за 80 милиони евра си заминува...

Доаѓањето на Јулијан Дракслер би можело да го олесни заминувањето на Анхел Ди Марија од Париз. Аргентинецот воопшто не е задоволен, Унаи Емери од него очигледно не го извлече она најдоброто, но по заминувањето од Реал, Аргентинецот само минатата...

Дракслер беше само најава: Комплетна чистка во Волфсбург, европските гиганти на готовс

Уште шестмина играчи се наоѓаат на излезни врати, а најголемите европски клубови подготвуваат понуди. Пред само една и пол година во Германија многумина беа уверени дека Волфсбург е клуб кој можеби би можел да ги замрси сметките на Баерн, а...

Челзи одлучи: Парите од продажбата на Оскар ги користи за стоперот од Серија А

Ангажирањето на централен дефанзивец е еден од приоритетите, а ова се двете најпосакувани мети. Оскар за огромни 70 милиони евра направи трансфер во кинескиот клуб Шангај СИПГ, па сега Челзи ќе има уште повеќе средства за да ги засили сите...

Пристигна понуда на „Олд Трафрод“: Тандемот „отпишани“ од Јунајтед си заминува во пакет

Манчестер Јунајтед во зимскиот преоден рок најверојатно ќе остане без двајца фудбалери, кои пред година и пол ги платија скапо. Веќе подолго време се пишува за потенцијалните акции на Манчестер Јунајтед на престојниот трансфер пазар кој се отвора од првиот...

Гвардиола ги откри плановите: Само едно зимско засилување за Манчестер Сити

Во изминатиот период со Манчестер Сити се поврзуваа голем број на фудбалери. Откако на кормилото пристигна Пеп Гвардиола се веруваше дека „Граѓаните“ нема да престанат со трошење ниту во јануари. Како засилувања се споменуваа Вирџил ван Дајк и Нелсон Семедо,...

(Фото) Крај на сагата: Дракслер се фотографираше со дресот на својот нов клуб!

Финализиран е третиот најголем трансфер во историјата на зимскиот фудбалски пазар. Секоја чест за Бразилецот Оскар, нему му припаѓа епитетот најголемиот зимски трансфер во историјата и веројатно бизнис потег на годината, а тоа во овој преоден рок речиси сигурно нема...

Јуве се откажува од човекот кој го плати 90 милиони евра поради Тони Крос?

Јувентус и понатаму пати за Андреа Пирло кој му донесе на клубот четири последователни шампионски титули во Италија... Италијанскиот фудбалски великан Јувентус размислува за „лудачки“ потег во намерата да пронајде замена за Андреа Пирло, волшебникот кој на клубот му донесе...

Објавени деталите од трансферот на Дракслер во ПСЖ: Шалке ќе ќари повеќе од Волфсбург

Следната недела и официјално ќе биде објавен трансферот на Јулијан Дракслер во ПСЖ. Германски „Билд“ тврди дека „Волците“ ќе добијат 36 милиони евра со уште потенцијални 10 милиони евра на сметка на бонуси, но во целата приакзна добро ќе...

Мурињо потврди: Отпишаниот играч за врска го напушта Манчестер Јунајтед

Како што беше најавувано, за Французинот нема место во тимот на „Црвените ѓаволи“. Манчестер Јунајтед најверојатно ќе се откаже од неколку фудбалери овој јануари, а еден од нив би можел да биде и Морган Шнајдерлин, потврди и самиот Мурињо. Фудбалерот кој...

Бурсаспор го купува Давид Бабунски?

Според медиумите во Турција, екипата на Бурсаспор во зимскиот преоден рок ќе се обиде да го доведе македонскиот репрезентативец Давид Бабунски во своите редови. Медиумите во Турција тврдат дека Бурса би можела да направи изненадувачки трансфер во паузата меѓу двете...