ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

Пристигна понуда на „Олд Трафрод“: Тандемот „отпишани“ од Јунајтед си заминува во пакет

Манчестер Јунајтед во зимскиот преоден рок најверојатно ќе остане без двајца фудбалери, кои пред година и пол ги платија скапо. Веќе подолго време се пишува за потенцијалните акции на Манчестер Јунајтед на престојниот трансфер пазар кој се отвора од првиот...

Гвардиола ги откри плановите: Само едно зимско засилување за Манчестер Сити

Во изминатиот период со Манчестер Сити се поврзуваа голем број на фудбалери. Откако на кормилото пристигна Пеп Гвардиола се веруваше дека „Граѓаните“ нема да престанат со трошење ниту во јануари. Како засилувања се споменуваа Вирџил ван Дајк и Нелсон Семедо,...

(Фото) Крај на сагата: Дракслер се фотографираше со дресот на својот нов клуб!

Финализиран е третиот најголем трансфер во историјата на зимскиот фудбалски пазар. Секоја чест за Бразилецот Оскар, нему му припаѓа епитетот најголемиот зимски трансфер во историјата и веројатно бизнис потег на годината, а тоа во овој преоден рок речиси сигурно нема...

Јуве се откажува од човекот кој го плати 90 милиони евра поради Тони Крос?

Јувентус и понатаму пати за Андреа Пирло кој му донесе на клубот четири последователни шампионски титули во Италија... Италијанскиот фудбалски великан Јувентус размислува за „лудачки“ потег во намерата да пронајде замена за Андреа Пирло, волшебникот кој на клубот му донесе...

Објавени деталите од трансферот на Дракслер во ПСЖ: Шалке ќе ќари повеќе од Волфсбург

Следната недела и официјално ќе биде објавен трансферот на Јулијан Дракслер во ПСЖ. Германски „Билд“ тврди дека „Волците“ ќе добијат 36 милиони евра со уште потенцијални 10 милиони евра на сметка на бонуси, но во целата приакзна добро ќе...

Мурињо потврди: Отпишаниот играч за врска го напушта Манчестер Јунајтед

Како што беше најавувано, за Французинот нема место во тимот на „Црвените ѓаволи“. Манчестер Јунајтед најверојатно ќе се откаже од неколку фудбалери овој јануари, а еден од нив би можел да биде и Морган Шнајдерлин, потврди и самиот Мурињо. Фудбалерот кој...

Бурсаспор го купува Давид Бабунски?

Според медиумите во Турција, екипата на Бурсаспор во зимскиот преоден рок ќе се обиде да го доведе македонскиот репрезентативец Давид Бабунски во своите редови. Медиумите во Турција тврдат дека Бурса би можела да направи изненадувачки трансфер во паузата меѓу двете...

Јуве го сака Хамес Родригез, но Реал за возврат го бара Дибала!?

Сезоната на лов на Хамес Родригез започна. Челзи, Манчестер Јунајтед, можеби и Манчестер Сити, а одамна своите радари кон Колумбиецот ги насочи и Јувентус. Колумбиецот на трансфер листата во Реал. Ниту Зидан е задоволен со него, а уште помалку тој...

ПСЖ јавно ја призна грешката и веќе го продава големото засилување кое пристигна летоска

Реткост е еден голем европски клуб на ваков начин да ја признае својата грешка и да одлучи да ја исправи во брз период. Пари Сен Жермен летоска реализираше голем трансфер во висина од 25 милиони евра од редовите на Реал...

Официјално: Оскар потпиша за Шангај и застана рамо до рамо со Меси и Роналдо

Сега е и дефинитивно, Оскар го напушти Челзи. Ако некој има сомнежи во тоа дали Оскар е продаден, сега повеќе не треба да има, бидејќи официјално се огласија и од Челзи. „Фудбалскиот клуб Челзи и Шангај СИПГ ги договорија деталите околу...
Discovery
Nutini

Suzuki Swift