ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

Икер Касиљас е прва желба на Зубизарета и францускиот великан

По промените во сопственичката структура во Олимпик Марсеј и доведувањето на легендарниот Андони Зубизарета на функцијата спортски директор, надежите за подобро утре повторно почнаа да се појавуваат во најголемото француско пристаниште. Новите сопственици и Зубизарета амбициозно влегуваат во проектот за...

Изненадувачко име на прагот на Реал Мадрид: На „Кралевите“ им се повторува случајот со...

Реал Мадрид во своите редови би можел да доведе едно многу интересно име. Станува збор за фудбалерот на Ајнтрахт Франкфурт, Омар Маскарела, кој ги мина младинските селекции на „Кралскиот клуб“. Маскарели во 2010. година стана член на младиот тим на Реал....

Роналдињо најави сензационален трансфер: Најдобриот играч на Ливерпул доаѓа во Барселона!?

Англиските медиуми наведуваат дека менаџерот Јирген Клоп би можел да размисли да го пушти Бразилецот само во случај на навистина непристојна понуда. Некогашниот ас на Барселона Роналдињо тврди дека неговито поранешен клуб е пред остварување на сензационален трансфер. Наводно, скаутите на...

Јувентус го договори првото засилување: Заменикот на Барзаљи вреди 15 милиони евра

Јувентус наскоро би требало да го официјализира новиот трансфер - во Торино пристигнува Матија Калдара. Младиот дефанзивец на Аталанта нема веднаш да се пресели во Торино, туку е планирано тој да го засили Јувентус во 2018. година, кога ќе му...

Конте најде идеална замена: Ако Куртоа си замине, Челзи ќе пазари на проверено место

Челзи повторно би можел да направи промена на голот. Се погласни се шпекулациите дека Тибо Куртоа летоска би можел да прејде во редовите на Реал Мадрид, поради тоа и Антонио Конте мора да подготви план во случај на реализација на...

Уште еден сензационален трансфер во најава: Ди Марија за 80 милиони евра си заминува...

Доаѓањето на Јулијан Дракслер би можело да го олесни заминувањето на Анхел Ди Марија од Париз. Аргентинецот воопшто не е задоволен, Унаи Емери од него очигледно не го извлече она најдоброто, но по заминувањето од Реал, Аргентинецот само минатата...

Дракслер беше само најава: Комплетна чистка во Волфсбург, европските гиганти на готовс

Уште шестмина играчи се наоѓаат на излезни врати, а најголемите европски клубови подготвуваат понуди. Пред само една и пол година во Германија многумина беа уверени дека Волфсбург е клуб кој можеби би можел да ги замрси сметките на Баерн, а...

Челзи одлучи: Парите од продажбата на Оскар ги користи за стоперот од Серија А

Ангажирањето на централен дефанзивец е еден од приоритетите, а ова се двете најпосакувани мети. Оскар за огромни 70 милиони евра направи трансфер во кинескиот клуб Шангај СИПГ, па сега Челзи ќе има уште повеќе средства за да ги засили сите...

Пристигна понуда на „Олд Трафрод“: Тандемот „отпишани“ од Јунајтед си заминува во пакет

Манчестер Јунајтед во зимскиот преоден рок најверојатно ќе остане без двајца фудбалери, кои пред година и пол ги платија скапо. Веќе подолго време се пишува за потенцијалните акции на Манчестер Јунајтед на престојниот трансфер пазар кој се отвора од првиот...

Гвардиола ги откри плановите: Само едно зимско засилување за Манчестер Сити

Во изминатиот период со Манчестер Сити се поврзуваа голем број на фудбалери. Откако на кормилото пристигна Пеп Гвардиола се веруваше дека „Граѓаните“ нема да престанат со трошење ниту во јануари. Како засилувања се споменуваа Вирџил ван Дајк и Нелсон Семедо,...
Discovery
Nutini

Suzuki Swift