ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

Гвардиола се насочува кон најголемата неостварена желба

Францускиот фудбалер повторно се наоѓа на мета на Манчестер Сити. Пеп Гвардиола има многу проблеми во одбраната, а решението за неговите главоболки чини 60 милиони евра. „Дејли Мирор“ тврди дека Манчестер Сити е повторно заинтересиран за стоперот на Атлетик Билбао, Ајмерик...

Кинезите се активираа? Милан подготви 128 милиони евра за засилувања, позната е и листата...

Последните неколку години Јувентус доминира во италијанската Серија А, но навивачите на Милан се надеваат дека наскоро нивниот клуб би можел да го запре тоа. Кон крајот на 2016. година Милан го освои Суперкупот на Италија со победата над Јувентус...

Алексис Санчез дефинитивно ќе направи трансфер „бомба“: Пристигна понуда и од Мадрид!?

Чилеанецот наводно има и понуда од Мадрид. Алексис Санчез по се судејќи не сака да го продолжи договорот со Арсенал, па се очекува во летниот преоден рок да биде една од трансфер „бомбите“ на фудбалскиот пазар. Се знае одамна дека тој...

Идејата на Конте: Како да дојде до толку посакуваната замена за Диего Коста?

Италијанецот смета дека алтернативата за напаѓачот е последното камче во мозаикот наречен титула. Ова е неговиот предлог. Не е тајна, Антонио Конте повторно го сака Љоренте во својот тим. Шпанецот во Јувентус освои две титули, во првата Конте му беше...

Фановите на Челси предвреме го исплукаа новиот „Фернандо Торес“ во своите редови (Фото)

Голем дел од навивачите на Челси се засегнати по последните трансфер шпекулации кои го поврзуваат Фернандо Љоренте со нивната екипа, бидејки сметаат дека тој не е тип на играч кој сега му е потребен на Челси. Јануарскиот трансфер период е...

Гвардиола си носи играч по мерка оваа зима од Германија

Германскиот дефанзивец Холгер Бадштубер, остатокот од сезоната треба да го помине на позајмица во Манчестер Сити, кај неговиот поранешен ментор, Пеп Гвардиола. Дефанзивецот на Баерн Минхен кариерата веројатно ќе ја продолжи на островот, и според весникот Kicker, договорот е пред...

ПРЕАМБИЦИОЗНО: Јувентус повторно прави најскап голмански трансфер?!

Јувентус веќе од поодамна е во лов на нов голман, во кој ќе гледаат долготрајна замена за легендарниот Џиџи Буфон, кој далечната 2001 се досели од екипата на Парма во Торино. Италијанскиот медиум „La Republica“ денеска пласираше сензационална информација дека...

Му го исполнува ветувањето на Погба: Јунајтед му нуди се на Гризман, од лето...

Францускиот напаѓач му дал збор на соиграчот од репрезентацијата, Јунајтед ќе има пеколен тандем. Антоан Гризман е голема желба на Жозе Мурињо, но и Манчестер Јунајтед е голема желба на напаѓачот од Атлетико Мадрид. Според пишувањата на англиските медиуми, Гризман му...

По 10 години и 11 трофеи го напушти Челзи и замина по кинеските милиони

Џон Оби Микел по цела една деценија го напушти Челзи и кариерата ќе ја продолжи во кинески Тианјин. Челзи го доведе од норвешки Лин по голема борба со Манчестер Јунајтед и за лондонскиот клуб одигра речиси 400 натпревари. Меѓутоа, со...

Ница добива супер тандем: На Балотели му пристигнува топ засилување од Манчестер

Најпријатното изненадување во францускиот фудбал оваа сезона, екипата на Ница, нема намера да се откаже од борбата за трофеите. Ја издржаа полусезоната на чело на Лига 1, имаат амбиции да го понесат трофејот и да го повторат подвигот на Монпелје...


totalTV
Suzuki Swift