6 C
Skopje
Thursday, March 23, 2017
ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

Како пропадна преодниот рок на Челзи: Последниот ден извисиле за дури шест засилувања!

Челзи јануарскиот преоден рок го заврши без засилувања. Поточно, ги вратија своите млади сили Нејтан Аке, Шарли Мусонда и Кенеди од позајмици, но тоа не е она на што се надеваа. Антонио Конте очекуваше далеку поатрактивни и позвучни засилувања. Се...

Започнува распродажбата кај „Лисиците“: Тианјин Теда тргнува по најдобриот стрелец на Лестер

Кинезите воопшто не штедат пари, тргнуваат по некои од најдобрите напаѓачи во Премиер лигата. Кинескиот прволигаш Тианјин Теда покажа силен интерес за напаѓачот на Лестер, Ислам Слимани. Алжирскиот фудбалер во редовите на англискиот шампион пристигна во летото 2016. година за...

„Бомба“ од Тетово: Шкендија го носи Абдурахими од Локерен

Очигледно дека по дебаклот од ЦСКА Софија раководството на тетовските „Црвено-црни“ мораат да менуваат нешто во составот, а според најавите, во Шкендија ќе пристигне огромно засилување за нападот. Шкендија ќе го донесе македонскиот репрезентативец Бесарт Абдурахими во своите редови како...

Гвардиола се насочува кон најголемата неостварена желба

Францускиот фудбалер повторно се наоѓа на мета на Манчестер Сити. Пеп Гвардиола има многу проблеми во одбраната, а решението за неговите главоболки чини 60 милиони евра. „Дејли Мирор“ тврди дека Манчестер Сити е повторно заинтересиран за стоперот на Атлетик Билбао, Ајмерик...

Откриено: Хамес Родригез веќе ја прифатил понудата на Челзи, но следувал пресврт во кој...

Колумбиецот веќе бил на прагот да се пресели во Челзи, но одлучи сепак да остане во Реал Мадрид. Кон крајот на минатиот месец се појави голема трансфер приказна за можноста Хамес Родригез да се пресели во Челзи. Приказната била практично завршена...

Арсенал го доведе првото засилување во јануарскиот преоден рок

„Топџиите“ го доведоа првиот фудбалер во зимскиот преоден рок кој ќе треба да биде замена за Казорла и Елнени. Екипата на Арсенал од денеска е зголемена за уште еден член, а тоа е Јон Торал. Станува збор за 21-годишниот играч за...

Гвардиола има план: Го брка Агуеро за да оствари спектакуларен трансфер во Сити

Пеп Гвардиола се одлучи да му даде предност на младиот Габриел Жезус на последните два натпревари на својот тим во однос на Серхио Агуеро, а сето тоа рпедизвика шпекулации околу иднината на аргентинскиот напаѓач. Наводно, Гвардиола сака да доведе...

Планот на Венгер за јануари: Медиумите „доведуваат“ засилувања во Арсенал, но кои се неговите...

Јануарскиот преоден рок се наближува, а медиумите упорно „доведуваат“ фудбалери во Арсенал, особено напаѓачи и играчи од средниот ред. Венгер има маки со повредените играчи, во составот не се Ектор Белерин и Санти Казорла, двајцата стандардни првотимци, но Венгер смета...

Нема крај на „Олд Трафорд“: Гризман нема да биде најскапото засилување, Јунајтед повторно го...

Нови вести поврзани со трансферите во Манчестер Јунајтед - Антоан Гризман нема да биде играчот во кого Манчестер Јунајтед ќе вложи најмногу пари ова лето. Манчестер Јунајтед го привлекува најголемото внимание на трансфер пазарот. Причината е проста - Јунајтед е...

Гвардиола панично се спасува: Подготвен е да потроши и 100 милиони евра за еден...

Манчестер Сити е во потрага за засилувања по серијата лоши резултати. Пеп Гвардиола помалку панично бара од челниците на „Граѓаните“ да му доведат адекватно засилување во средниот ред веќе во јануари, пишуваат англиските и шпанските медиуми. На тоа во прилог...