6 C
Skopje
Thursday, March 23, 2017
ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

Јунајтед е подготвен да го шокира пазарот: Мурињо го доведува најдобриот играч на големиот...

Навивачите на Арсенал имаат многу причини за грижи во последно време - срамен настап во Лигата на шампионите против Баерн Минхен, испаѓање од борбата за титулата во Премиер лигата, ситуацијата со Алексис Санчез, а проблеми им прави и Месут...

Готово е: Мурињо се засили со „новиот Роналдо“

Од Лисабон вчера се појавија вести дека Манчестер Јунајтед понудил 30 милиони евра за големата надеж на португалскиот фудбал. Португалскиот весник „А Бола“ и порталот „zerozero.pt“ пишуваа дека Жозе Мурињо во своите редови сака да го доведе Гонсало Гуедеш. За „новиот...

Официјално: Го имаме првиот огромен и најлуд трансфер во новата година!

Ниту Јувентус, ниту Шангај. Досегашниот фудбалер на Зенит Аксел Витсел отпатува во Кина на финални преговори, но не со екипата на Шангај СИПГ туку со екипата на Тианјин. Витсел не можеше да одолее на милионите од Кина и отсега годишно ќе...

Епа го сака изгледа Манчестер: Бонжур Манчестер од фамилија Гризман! (Фото)

Се погласни најавите и шпекулациите дека Антоан Гризман ќе биде новата инвестиција на Мурињо и Јунајтед идниот трансфер период. Во пресрет на таа медиумска нејаснотија, братот на Антоан Гризман, Тео, постојано става на социјалните мрежи постови и фотографии кои асоцираат...

Реал договори три засилувања: Роналдо никогаш полут, Баерн им ја краде ѕвездата

На Реал на лето му истекува казната од ФИФА, а Флорентино Перез и Зинедин Зидан подготвуваат реконструкција на екипата. Претседателот на Реал Флорентино Перез во тишина работи на реконструкција на „Кралскиот тим“, која ќе се случи на лето кога на...

Ројс го искористи јануарскиот преоден рок за да си договори трансфер во Премиер лигата...

Еден од најдобрите фудбалери на Борусија Дортмунд и Бундеслигата, наводно го договорил својот трансфер за летниот преоден рок во Премиер лигата. Марко Ројс е се уште фудбалер на Борусија Дортмунд и е еден од ретките кои успеале да одолеат на...

Го платија 110 милиони, а Мурињо вели дека бил евтин: Ќе видите летово за...

Говорејќи за Немања Видиќ, Сер Алекс Фергусон секогаш истакнувал дека тоа е еден од неговите најдобри трансфери во кариерата. „Кога ќе се сетам колку пари дадовме за него, беше навистина евтин“, изјави Шкотланѓанецот своевремено за сумата која Јунајтед ја плати...

Несторовски го освои Симеоне: Чоло отвора простор во екипата за македонскиот репрезентативец!?

Илија Несторовски сезонава е вистински хит во Серија А. Популарниот „Нестогол“ не престанува да воодушевува со своите игри за екипата на Палермо иако се бори за опстанок во елитата на Апенините. Откако направи бум во Хрватска и се пресели во...

Раиола повторно ќе царува: Се најавува нов бомбастичен трансфер

Со ланските неколку трансфери во Манчестер Јунајтед, Мино Раиола само потврди колку е влијателен менаџер во светски рамки. Тој издејствува трансфер на негови тројца фудбалери во Јунајтед ланското лето, Погба, Микитаријан и Ибрахимовиќ, а идното лето се најавува нова одлична...

Доста му е од Мадрид: Барселона го губи Иниеста, но тргнува по разочараната ѕвезда...

Вечниот талент на шпанскиот фудбал, кого многумина го споредуваа со Андрес Иниеста, наводно не е подготвен да го продолжи договорот со Реал Мадрид. Само што стивна огнот кој го распали разочараниот и навредениот Хамес Родригез, Реал се соочува со нов...