17 C
Skopje
Friday, April 28, 2017
ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

И не било многу тешко: Како Мурињо го спречи трансферот на Беји во Сити…

Вечерва на Ел Итихад се игра градското дерби меѓу Сити и Јунајтед кое може да одлучи некои работи во врска со четвртото место на премиерлигашката табела. Психолошкиот момент може да одигра важна улога, па медиумите во Англија најдоа еден интересен...

Бомба во Премиер лигата: Мурињо ја прибира големата ѕвезда на Челси

Манчестер Јунајтед е на чекор од сензационален трансфер кој сигурно ќе го одбележи летото во Премиер лигата, тврди ЕСПН. Станува збор за трансферот на бразилскиот репрезентативец Вилијан со кого Мурињо работеше во Челси, а кој сезонава не е во прв...

Рокада во Јунајтед: Де Геа си заминува, на „Олд Трафорд“ повторно доаѓа голман од...

Давид Де Геа е се поблиску до заминување од Манчестер Јунајтед. Работите укажуваат на таков расплет на случувањата. И не само тоа, „Црвените ѓаволи“ очигледно веќе започнале со барање на негова замена, а на мета е уште еден голман...

Обамејанг преговара со новиот клуб за плата од 12 милиони, Милан и Борусија не...

Минатото лето Борусија Дортмунд со крајни напори успеа да го задржи Пјер-Емерик Обамејанг и го спречи да тргне по стапките на Хумелс, Гундоган, Мхитарјан... Но, ова лето тоа ќе биде невозможна мисија. Габонецот во неколку наврати дискретно порачуваше дека е...

“Баварците” решени да бидат најдобри во Европа: Баерн дава 100 милиони евра за еден...

Германскиот првак Баерн Минхен е неприкосновен во домашното првенство четврта сезона, но има големи проблеми во Лигата на шампионите каде и оваа сезона испадна од шпанска екипа. Поради тоа, баварскиот гигант донесе одлука во летниот преоден рок да купи една...

Цената за Мбапе е „оган“: Еден клуб се откажа од трката, во игра остануваат...

Килијан Мбапе ја полуде цела Европа, а Монако тоа го искористи за да постави огромна сума за негов трансфер. Според пишувањата на британски „Тајмс“, Манчестер Сити е сериозно заинтересиран за потписот на 18-годишникот, но се откажал од целата работа откако...

Раководството реагираше по „Ел Класико“: Реал побрзо од очекувањата го доби првото летно засилување!

Како што беше и претходно најавено, а со оглед на тоа и дека Пепе на крајот од сезоната го напушта Реал, „Кралевите“ ќе добијат нов стопер за следната сезона. Хесус Ваљехо е првото засилување за Реал Мадрид за следната сезона,...

Луда премиерлигашка борба за Хрватот: Мурињо нуди 60 милиони, Конте дава уште повеќе

Досега сите беа убедени дека фудбалерот на Интер и хрватски репрезентативец Иван Перишиќ следната сезона ќе игра во Манчестер Јунајтед, сепак во борбата се вклучи и Челзи. Италијанските медиуми неодамна дознаа дека менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, кој е...

Баерн сака да се засилува во Лондон: На мета се ѕвездата на Арсенал и...

Алексис Санчез и Кајл Вокер се на мета на баварскиот гигант. Германски „Кикер“ пишува дека Баерн Минхен на својот радар има двајца фудбалери од Премиер лигата, а и двајцата доаѓаат од клубови од Лондон - Алексис Санчез и Кајл Вокер. Санчез...

Реал подготви спектакуларна понуда за Дибала

Аргентинскиот напаѓач Пауло Дибала оваа сезона прерасна во еден од најважните фудбалери на Јувентус. Дибала веројатно е најзаслужен што Јувентус се пласираше во полуфиналето од Лигата на шампионите, откако со своите два гола ја сруши Барселона во првиот меч од...