19 C
Skopje
Saturday, April 29, 2017
ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

Барселона не се прашува ништо – Два премиерлигаши ја плаќаат клаузулата за Нејмар!

Сега изборот е на Бразилецот, тој има две понуди за откуп на неговиот договор... Дали Барселона ќе го загуби Нејмар? Јасно, клубот ќе ја одбие секоја понуда, но Каталонците се немоќни во случај да биде активирана откупната клаузула. На таков начин...

Барса гради спектакуларна екипа: Три атомски засилувања и нова позиција за Меси

Барселона на лето доведува големи засилувања и подготвува голема реконструкција на екипата... Челниците на Барселона и Атлетико Мадрид водат тајни преговори околу трансферот на двајца играчи на „Јорганџиите“, пишуваат шпанските медиуми. Уште вчера шпанските и голем дел од европските медиуми ја...

„Бомба“ во најава: По цели 27 години Англичанец застанува на голот на Јунајтед, и...

Голманот на Торино Џо Харт ќе биде главниот кандидат на Манчестер Јунајтед за голманската позиција доколку клубот од „Олд Трафорд“ не биде во можност да го спречи трансферот на Давид Де Геа во Реал Мадрид за кој најсериозно се...

Плод на спектакуларна менаџерска комбинаторика: Диего Коста оди во Саутемптон!?

Во фокусот повторно е Диего Коста. Токму кога Антонио Конте помисли дека желбата на шпанскиот репрезентативец да го напушти Челзи е во мирување, се појави суперагентот Жорж Мендеш да „мати вода“ на „Стемфорд Бриџ“. Само, овојпат се би можело да...

Барса ги започна преговорите за Верати, а цената ќе биде „пеколна“!

Од Мадрид денеска одекна бомба дека Реал Мадрид се договорил со Давид Де Геа, а од Каталонија пристигнува порака дека Барселона тргнала по најголемото засилување - Марко Верати! Играчот за кој Чави и Иниеста рекоа дека е нивни легитимен наследник...

Изгледа дека е готово: Де Геа побарал да си оди од Јунајтед!

Голманот на Манчестер Јунајтед, Давид де Геа е цврсто решен да го напушти Олд Трафорд и летово да се пресели во Реал, тврди шпанскиот весник Марка. Според изданието, тој веќе има договор со Реал, а неодамна побарал и од раководството...

И не било многу тешко: Како Мурињо го спречи трансферот на Беји во Сити…

Вечерва на Ел Итихад се игра градското дерби меѓу Сити и Јунајтед кое може да одлучи некои работи во врска со четвртото место на премиерлигашката табела. Психолошкиот момент може да одигра важна улога, па медиумите во Англија најдоа еден интересен...

Бомба во Премиер лигата: Мурињо ја прибира големата ѕвезда на Челси

Манчестер Јунајтед е на чекор од сензационален трансфер кој сигурно ќе го одбележи летото во Премиер лигата, тврди ЕСПН. Станува збор за трансферот на бразилскиот репрезентативец Вилијан со кого Мурињо работеше во Челси, а кој сезонава не е во прв...

Рокада во Јунајтед: Де Геа си заминува, на „Олд Трафорд“ повторно доаѓа голман од...

Давид Де Геа е се поблиску до заминување од Манчестер Јунајтед. Работите укажуваат на таков расплет на случувањата. И не само тоа, „Црвените ѓаволи“ очигледно веќе започнале со барање на негова замена, а на мета е уште еден голман...

Обамејанг преговара со новиот клуб за плата од 12 милиони, Милан и Борусија не...

Минатото лето Борусија Дортмунд со крајни напори успеа да го задржи Пјер-Емерик Обамејанг и го спречи да тргне по стапките на Хумелс, Гундоган, Мхитарјан... Но, ова лето тоа ќе биде невозможна мисија. Габонецот во неколку наврати дискретно порачуваше дека е...