ФУДБАЛ / СВЕТ

ВИДЕО: Овој човек е неуништлив – Играше за 10 клубови, но и на 38...

Легендарниот уругвајски напаѓач Диего Форлан, на почетокот од јануари потпиша за својот десетти клуб во кариерата, а тоа е кинескиот Китче од Хонг Конг. Но и покрај тоа што тој има 38 години, тој нема граница и се уште игра...

ВИДЕО: Идиотизам на ниво – уругвајски навивачи се исмејуваа со авионската несреќа на Чапе

Срамното однесување на навивачите на уругвајски Национал е на пат да предизвика голем скандал во Копа Либертадорес. Група фанови на Национал беа забележани како се шегуваат на сметка на авионската несреќа на Чапекоенсен во која загина безмалку целиот тим. https://twitter.com/martindacruz_/status/959204081939070977 Ова се...

(ФОТО)Каков хулиганизам: Навивачите по поразот им ги украле пиците на играчите

После новиот домашен пораз на Португеса, навивачите на овој клуб се решиле да ги презедат работите во свои раце и да покажат које е газда. Бразилските навивачи стигнаа до нов вид на „хилиганизам“, отако бесни поради поразот се решиле да...

(ВИДЕО) Марио, оди легни си: Девојче го насанка Балотели како мало дете

Младата Французинка, Лиза Зимуш успеа да го насамари Марио Балотели и да му продаде фудбалска финта. Таа се занимава со фристајл фудбал, има над милион симпатизери на Инстаграм, а клиповите на кои таа го покажува својот талент се светки хит....

ФОТО: Касано има спиено со над 700 жени, но ја избра оваа секси ватерполистка

Поранешниот фудбалер на Рома, Милан, Рела Мадрид, Интер, Антонио Касано ужива во заслужената пензија во која заминуваше неколку пати. А како ли и нема кога поред себе има супер секси сопруга. https://www.instagram.com/p/BZJxiz1nQfQ/?taken-by=carolinamarcialis Некогашниот пргав скандал мајстор, но и расен голгетер и...

Збогум Манчестер: Ибрахимовиќ уште одамна има договор со Галакси

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ потпишал договор со Лос Анџелес Галакси уште пред три недели, тврди францускиот весник Лекип. Договорот важи за претстојната сезона, но тој до март има право да игра за Јунајтед, како што беше случај со...

Хрватска конечно казнета поради свастиката на „Пољуд“

Репрезентацијата на Хватска ќе ја дочека селекцијата на Англија пред празни трибини во рамките на второто коло од лигата на нации, соопшти УЕФА. Ова е поради претходниот грев на хрватските навивачи, кои на стадионот на Хајдук „Пољуд“, ноќта пред големиот...

Конечно доби дозвола: Бекам со свој тим во МЛС

После долги четири години чекање, Дејвид Бекам доби дозвола да го стартува сопствениот клуб во МЛС. Поранешниот англиски репрезентативец ја доби потребната франшиза, односно пронајде терен на кој што ќе игра, а тоа е стадионо од 25.000 гледачи. Тимот ќе се...

ВИДЕО: Шефе веќе немаме измени – замотај го колку што трееба, мора да игра

Фудбалерот на брзилски Сантос, Виктор Фераз во изминатите неколку дена беше мета на критики на навивачите поради наводите за негово заминување од клубот. Фераз на мечот против Итуана беше дочека со свирежи, но на крај беше испратен со громогласен...

(ВИДЕО)СЕКС СКАНДАЛ: Изгубиле, па авио-компанија за време на лет ги тешела со стриптизерки

Фудбалската селекција на Виетнам за играчи до 23 година добила неочекувано изненадување по гостувањето во Узбекистан каде што биле поразени. Нискобуџетната авио-компанија „Vietjet“ решила да ангажира стриптизерки кои разголени ги забавувале фудбалерите за време на летот. https://twitter.com/ClaudeFP/status/957963615893585920 Овој потег во виетнамската јавност...