-2 C
Skopje
Tuesday, January 17, 2017
ФУДБАЛ / СВЕТ

ФУДБАЛ / СВЕТ

Уште еден фудбалер жртва на уцена: Пари на рака или објава на порно видео...

Старлетата Елизабет Руиз успеа да дојде до центарот на вниманието на американските медиуми. Кубанката своевремено се забавувала со фудбалерот, Вон Милер од Денвер Бронкос, а со него во текот на одморот во Мексико успеала да сними порно видео, со кое...

Сега е официјално: Утврдена главната причина за падот на авионот на Чапекоенсе

  Началникот на колумбиската служба за авио безбедност Фреди Бониља ја објави главната причина поради која пред два дена се сруши авионот во кој се наоѓаа фудбалерите на бразилскиот прволигаш Чапекоенсе. Според него, авионот останал без гориво и тоа предизвикало негов...

(Видео) Скандалозна одлука: Судијата тргна да му даде црвен картон на Рамос, но се...

Според правилата на фудбалската игра, капитенот на Реал мораше да биде исклучен во финалето од Светското клупско првенство во самиот финиш од регуларниот тек од натпреварот. Се играше 89. минута кога Серхио Рамос прекина еден противнапад на Кашима. Беше досуден прекршок...

Бескрајна среќа: Херојот на Шапе се врати меѓу своите (Видео)

Еден од тројцата преживеани фудбалери од Шапекоенсе, во трагичниот пад на авионот, Џексон Фолман, емотивно беше дочекан на домашен терен, откако беше пуштен од болницата на Сао Паоло. Иако некои тамошни медиуми пишуваа дека дури извршил и самоубиство, тоа се...

Барса пак го освои светот: Шапекоенсе поканет на “Жоан Гампер”

Раководството на Барселона упатило официјална покана до бразилскиот клуб Шапекоенсе за учество на Трофејот "Жоан Гампер" во август 2017 година. Со тоа, каталонскиот гигант сака да им оддаде почит на жртвите во авионската несреќа што се случи минатата недела во...

Во чест на настраданите: Чапекоенсе има нов препознатлив грб (Фото)

Фудбалскиот клуб Чапекоенсе го промени грбот во чест на настраданите фудбалери во авионската несреќа. Истата однесе 75 животи, од кои 19 беа фудбалери на тимот од Бразил, па така клубот најде начин да им оддаде почит на загинатите. Редизајниран е...

Трагедија: Се урнал авион со играчи на бразилски прволигаш, епилогот катастрофален

Бразилскиот клуб Шапекоенсе патувал на првиот меч од финалето на Копа Судамерикана. Првичните информации велат дека само шестмина се преживеани, од кои двајца се фудбалери. Според информациите на светските медиуми, авионот во кој играчите и стручниот штаб на Шапекоенсе патувале...

Тврдоглавост која одведе во смрт над 70 лица: Фаталната грешка на пилотот ги усмрти...

Британската телевизија Би-Би-Си откри дека главен виновник за падот на авионот во кој загина речиси целиот тим на Шапекоенсе е, всушност, пилотот. Според телевизијата, тој бил предупреден пред полетувањето дека можеби нема да има доволно гориво, но одлучил да ризикува...

Уште една фатална несреќа го потресе спортскиот свет: Триесет загинати фудбалери и фанови во...

Најмалку 30 лица загинаа откако брод на Божиќ се превртел на езерото Алберт во Уганда, пренесе Би-Би-Си. Соопштено е дека најмалку деветтмина се удавиле, а повеќе од 20 лица се водат како исчезнати откако ги снемало по несреќата. Полицијата соопштува и...

Ново признание: Генијалецот од Лестер е најдобриот играч на Африка

Фудбалерот на Лестер Ријад Марез е прогласен за најдобар фудбалер на Африка во 2016. година. Фантастичниот фудбалер имаше одлична година зад себе и со сигурност го заслужи ова признание. Зад себе остави уште еден Африканец кој имаше фантастична година, напаѓачот...

Stobiranka gif 300X250