ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / СВЕТ

ФУДБАЛ / СВЕТ

Арсенал со 11 играчи во живиот ѕид, прими несекојдневен гол (Видео)

Предсезоната почна позитивно за „топчиите“, тие во пријателска средба против Western Sydney Wanderers, победија со 3:1, но посебен момент беше голот на австралиската екипа. Арсенал ги стави сите играчи во живиот ѕид пред налетот на противничката екипа, и од целиот...

Шапеко ги пречека преживеаните херои – голманот врзан за количка и скршен од тага...

Денеска беше премногу емотивно во Бразил, во гратчето и фудбалскиот клуб кој во авионска несреќа ги загуби скоро сите свои играчи, чии имиња го обиколија светот. Тројцата од преживеаните од падот на авионот денеска беа почесни гости на нивната арена...

Уште една фатална несреќа го потресе спортскиот свет: Триесет загинати фудбалери и фанови во...

Најмалку 30 лица загинаа откако брод на Божиќ се превртел на езерото Алберт во Уганда, пренесе Би-Би-Си. Соопштено е дека најмалку деветтмина се удавиле, а повеќе од 20 лица се водат како исчезнати откако ги снемало по несреќата. Полицијата соопштува и...

Солзи на Камп Ноу: Преживеаните фудбалери на Шапекоенсе го изведоа почетниот удар (ВИДЕО)

Осум месеци по авионската несреќа во која загина речиси цел тим, Шапекоенсе гостува на Барселона на Трофејот Гампер. https://www.youtube.com/watch?v=89YwkYD3LuU На Камп Ноу посебно беа поздравени тројцата фудбалери кои ја преживеаја несреќата: Нето, Рашел и голманот Фолман кому му беше ампутирана ногата,...

Летаа боксови во Зеница: Џеко нападна соиграч од Рома, помошниот тренер му скрши два...

Никој не се сомневаше дека квалификацискиот натпревар меѓу Босна и Херцеговина и Грција во Зеница ќе помине во хаотична атмосфера и со многу тензија. Во текот на 90. минути беше релативно мирно, но по нивниот истех почна хаосот во Зеница....

(Видео) Нејмар, Кака и Робињо играа за Шапекоенсе, а еден потег се најде во...

Тажен повод, но прекрасна вечер. Многу емоции на хуманитарниот натпревар во Бразил. Двајцата големи пријатели, Нејмар и Робињо синоќа ги предводеа своите екипи составени од своите најблиски пријатели во хуманитарен меч за Шапекоенсе. Публиката уживаше во потезите на мајсторите, на една...

(Видео) Ветераните на Манчестер Јунајтед одржаа лекција по фудбал на „Камп Ноу“

Легендите на „Црвените ѓаволи“ ги надиграа легендите на Барселона во ревијалниот натпревар во главниот град на Каталонија. Иако Барселона со Роналдињо, Ривалдо, Жули, Мендиета, Давидс, Симао, Клајверт, Белети, Едмилсон, Надал, Салинас и останатите на хартија звучеше многу посилно, „Ѓаволите“ им...

Епа го сака изгледа Манчестер: Бонжур Манчестер од фамилија Гризман! (Фото)

Се погласни најавите и шпекулациите дека Антоан Гризман ќе биде новата инвестиција на Мурињо и Јунајтед идниот трансфер период. Во пресрет на таа медиумска нејаснотија, братот на Антоан Гризман, Тео, постојано става на социјалните мрежи постови и фотографии кои асоцираат...

Се сеќавате на бебето на Бебето? Сега вреди 60 милиони евра!

Речиси 23 години помина од легендарната прослава на голот на Бебето против Холандија во четвртфиналето од Светското првенство во САД. Бразил тогаш победи со 3-2 во Далас, а Бебето на специјален начин го прослави доаѓањето на светот на својот син....

СКАНДАЛ го тресе Роналдо: Силување неколку дена пред трансферот од Манчестер во Мадрид

Британските весници денеска пласираа ексклузива за приватниот живот на Кристијано Роналдо, кој бил обвинет за силување, но Португалецот тоа скапо го платил за да биде забошотено. Тој наводно и платил 375.000 долари на жена од Америка, со цел да молчи...