ФУДБАЛ / МАКЕДОНИЈА

Познати противниците на младата репрезентација: Повторно со Србија, но и со Русија во квалификациите

Младата македонска репрезентација утринава ги доби противниците за квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2019 година. Ждрепката сакаше повторно да се сретнеме со Србија која е наш ривал на претстојниот шампионат во Полска ова лето, а покрај нашиот...

Вардар отвара со пораз на пријателскиот турнир во Анталија

Актуелниот македонски шампион Вардар, попладнево го отвори пријателскиот турнир во Анталија со дуелот против Стеауа. На истиот Вардар со минимална предност беше поразен. Иако во првото и дел од второто полувреме македонскиот тим беше во игра, во 61. минута следеше...

Сасуоло застанува во редот за Несторовски

Македонскиот интернационалец и покрај тоа што не е на продажба, и понатаму е поврзуван со трансфер надвор од Палермо. Според последните информации кои пристигнуваат од Апенините, најнов клуб кој покажува интерес за нашиот голгетер е Сасуоло. Имено, Сасуоло ги разгледува опциите...

Си отидоа двајца, дојде трет: Звезда повторно со Македонец во своите редови

Младинскиот македонски репрезентативец и досегашен член на Металург, Антонио Митрев својата кариера ќе ја продолжи во тимот на Црвена Звезда. Како што објавија српските медиуми, тој успешно ја минал пробата во редовите на српскиот првак и ќе добие договор, но...

Изненадување од Далечниот Исток: Давид Бабунски продолжува во Јапонија

Македонскиот репрезентативец Давид Бабунски ќе ја продолжи својата кариера во јапонскиот прволигаш Јокохама, тврди регионалната спортска телевизија Арена спорт. Младиот плејмејкер, кој е производ на фудбалската школа на Барселона, имаше неуспешен едногодишен престој во тимот на Црвена Звезда, но го...

“Гранде Мачедоне” удри по своите: Пандев го застрела Лацио среде Олимпико (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев по долго време, конечно, се запиша во листата на стрелците за Џенова. Да биде иронијата поголема, струмичанецот погоди против својот поранешен клуб Лацио и тоа во Купот на Италија. Во последната минута од првото полувреме на...

Треневски го добива Милан Илиевски за нов асистент во стручниот штаб

Некогашниот капитен на Работнички, Милан Илиевски веќе од денес е дел од стручниот штаб на тимот, и е назначен за асистент на тренерот Треневски во сенироскиот тим. Илиевски се целосно да се зборгува со играњето фудбал, но од друга страна...

Шкендија се засилува со Германец од шпанска Мајорка

Според најавите, Шкендија ќе биде исклучително активна во зимскиот преоден рок, па по ангажирањето на нов тренер на екипата, раководството тргнува во потрага по адекватни засилувања. Последно име кое се доведува во врска со Шкендија е 24-годишниот германски интернационалец Тобиас...

Познати Вардаровите противници на пријателските дуели во Анталија

Вардар в сабота ќе замине во Анталија каде ќе одигра пријателски турнир, односно пет натпревари, а познати се сега веќе и противниците на истите. Првиот противник на Вардар ќе биде Стеауа Букурешт, а потоа следуваат Амкар Перм и Дукла Прага...

Талентираниот плејмејкер пред трансфер: Барди за 400 илјади евра се сели во Хрватска?

Еден од најдобрите млади македонски фудбалери Енис Барди се наоѓа пред трансфер во хрватскиот прволигаш Осијек. Како што објави унгарскиот весник Немзетиспорт, Хрватите се подготвени да платат 400 илјади евра за да го донесат Барди во своите редови бидејќи не...
Discovery
Nutini

Suzuki Swift