9 C
Skopje
Saturday, November 18, 2017
ФУДБАЛ / МАКЕДОНИЈА

ФУДБАЛ / МАКЕДОНИЈА

Евроголот на Фелипе недоволен за Вардар: Шампионот со +4 на зимска пауза

Екипата на Вардар не успеа да го победи Силекс во последното коло од Првата македонска фудбалска лига во 2016 година. Иако доминираше на мечот, шампионот мораше да се задоволи со 1-1 што е втор кикс за него во последните четири...

Дарко Панчев им ја претстави Македонија на Србите: Пазете се од Маркоски и Барди

Легендата на македонскиот фудбал, Дарко Панчев, во интервју за српскиот портал „Мондо“ и ја претстави на српската јавност нашата репрезентација до 21 година која дојде до историски пласман на ЕП идната година. По вчерашната ждрепка познато е дека Македонија ќе...

Македонија ќе биде предизвик за секого на ЕП во Полска

Македонија ќе биде предизвик за секого на ЕП во Полска Македонската фудбалска репрезентација до 21 година го направи најголемиот успех во нашата фудбалска историја со пласманот на Европското првенство во Полска, но селекторот Благоја Милевски и неговите избраници не се...

Запознајте ги пеколните противници на Македонија на ЕП во Полска

Младата фудбалска репрезентација на Македонија ќе биде дел од групата Б на Европското птвенство во Полска, а веќе и повеќе од јасен е како распоредот така и тежината на селекциите противнички на овој шампионат. Пред се распоредот за Македонската репрезентација...

Познати противниците на Македонија во Полска: Репрезентативците пред доста тежок предизвик

Попладнево беше одржана ждрепката за групите кои ќе го одиграат Европскиот шампионат во Полска 2017. година. Македонија обезбеди пласман на евро собирот и е дебитантот кој сите го отпоздравија на денешната церемонија. Македонската репрезентација предводена од Боби Милевски ќе биде...

Македонија доби пофалби од португалската легенда: Ја елиминиравте Франција и ја шокиравте Европа!

Денеска во Краков од 18:00 часот ќе биде одржано извлекувањето на групите за Европското првенство за репрезентации до 21 година кое идната година ќе се одржи во Полска. Избраниците на селекторот Благоја Милевски се наоѓаат во третиот „пот“ за ждребот...

Нашите фудбалски херои се следни: УЕФА го објави идеалниот У21 тим на сите времиња

УЕФА во пресрет на ждрепката за Европското првенство одлучи да го објави најдобриот тим од ЕП до 21 година на сите времиња и да потсети на идеалниот тим од минатото Европско првенство. Сите играчи кои се најдоа во овие два...

Процедурата на ждрепката и потенцијалните противници на Македонија на ЕП во Полска

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година денеска од 18:00 часот во Краков ќе ги дознае противниците за групната фаза од Европското првенство во Полска кое ќе се одржи идната година. Ова Европско првенство за прв пат ќе се игра со...

Фудбалските херои денеска ги добиваат противниците за ЕП: Македонија е во шешир со Шведска,...

Македонските фудбалски херои кои го направија најголемиот подвиг во македонската фудбалска историја денеска ќе ги добијат своите противници за престојното Европско првенство до 21 година. Денеска во Краков, Полска, ќе се формираат групите за Европското првенство за фудбалери до 21....

Не го потценувајте Работнички: По Вардар, “романтичарите” и откинаа бодови и на Шкендија

Можеби екипата на Работнички игра крајно променливо оваа сезона, но барем во дуелите со конкурентите за титулата е одличен. Минатата недела на "Филип Втори" го среди Вардар победувајќи го 3-0, а денеска и откина бодови и на второпласираната Шкендија во...