ФУДБАЛ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Храбра прогноза на трофејниот стручњак: Наполи ќе го елиминира Реал

Поранешниот тренер на Реал, Фабио Капело смета дека актуелниот европски првак нема големи шанси против Наполи ако не смени нешто во својата игра. Италијанецот остро го искритикува Реал за она што го покажува оваа сезона, а особено за синоќешниот меч...

Исповед на големиот Алекс Фергусон: Баер Леверкузен ми го зададе најболниот удар во кариерата

Во последниот ден од 2016, Алекс Фергусон ќе наполни 75 години. Веќе три сезони не е активен во фудбалот, но и натаму е една од најважните појави во историјата на овој спорт. Речиси 27 години помина на клупата на Манчестер...

Година за паметење: Зидан го предводи тимот од суперталентирани играчи кои блеснаа сезонава во...

Не се најдобри, барем не се уште. Не се можеби ниту најталентирани, но оваа година се потрудија фудбалските вљубеници ширум светот да ги запаметат нивните имиња. Според проценката на УЕФА ова беше нивната година на пробив и тешко дека некој...
Discovery
Nutini

Suzuki Swift