ФУДБАЛ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

“Каталонците” без никакви шанси: УЕФА веќе ја отпиша Барса

Пред почетокот на реванш дуелите од осминафиналето на Лигата на шампионите, УЕФА направи прогноза за шансите на сите 16 учесници. Врз основа на анализата на досегашните резултати и исходите во минатото, УЕФА заклучи дека Барселона нема апсолутно никакви шанси за...

Барселона е елиминирана од УЕФА во продолжението од Лигата на шампионите?!

Европската куќа на фудбалот, ги анализираше реванш осминафиналните пресметки во ЛШ, а Барселона е во најлоша позиција. Имено, според анализата на УЕФА, Барселона има нула проценти шанса да се врати во продолжението по негативата од 4:0 во првиот меч во...

Барселона не се предава, играчите веруваат во кам-бек против ПСЖ

Напаѓачот на Барселона Луис Суарез верува дека неговата екипа е способна да направи пресврт и да го надополни минусот од четири гола во реванш натпреварот од осминафиналето во Лигата на шампионите против ПСЖ. „Веруваме во кам-бек. Ако не верувате во...

Старт за во затвор: Ногата на Ерера изгледа како да ја средил касап (ФОТО+ВИДЕО)

Италијанскиот првак Јувентус е на чекор од пласман во четвртфиналето од Лигата на шампионите откако синоќа го совлада Порто во првиот меч како гостин со 2-0. Мечот го одбележа црвениот картон на Телес, но денеска во јавноста излезе фотографија и...

Каталонска магија: Барса има наследник на Меси во својата школа (ВИДЕО)

Младиот фудбалер на Барселона, Жорди Мбула го постигна најубавиот гол во младинската Лига на шампиони оваа сезона. Десното крило на "каталонците" беше убедливо најактивен играч на мечот прогив Борусија Дортмунд и го однесе својот тим во четвртфиналето. Врв на одличната...

Последните господа во фудбалот: Касилјас и Буфон го расплакаа цел свет (ВИДЕО)

Најголемите голмански легенди на денешнината Икер Касилјас и Џанлуиџи Буфон синоќа по 17. пат играа еден против друг во своите блескави кариери. Овојпат триумфираше Италијанецот, но речиси да немаше љубител на фудбалот во светот што остана рамнодушен по нивната прегратка...

Италијански „блиц-криг“ на „Драгао“ – Севилја го победи Лестер (Видео)

На „Драгао“ вечерва гостинот од Торино, Јувентус, успеа да победи со 2:0, и да си обезбеди одлична предност пред реваншот против Порто на домашен терен. Во првиот дел немаше големи возбудувања, освен црвениот картон на Телес од Порто, кој за...

Иако Севилја води против Лестер, Шмајхел ги запали своите фанови со одбраната (Видео)

Севилја води по 30 минути од натпреварот против Лестер со 1:0, со голот кој го постигна Сарабиа во 25. минута. Но еден од највпечатливите моменти во досегашниот тек од натпреварот е одбраната на Каспер Шмајхел, против играчот на Севилја, кој...

Кабалјеро имал претчуство за пеналот на Фалкао, па имал свој ритуал на полувреме

Во спектакуларен натпревар вчера на „Етихад“, Манчестер Сити успеа да го победи Монако, и да обезбеди солидна предност пред реваншот во Монако. Граѓаните победија со 5:3 во извонредно луд и фасцинантен натпревар, во кој гледавме дожд од голови, а голманот...

Бадијала потерата по Баерн: Лајпциг не смее во Лигата на шампионите

Најголемото изненадување во германскиот фудбал Ред Бул Лајпциг можеби до крајот на сезоната ќе го брка Баерн, но дури и да го стигне, не може да ја оствари главната цел. Тоа е учество во Лигата на шампионите бидејќи ако нешто...


totalTV
Suzuki Swift