ФУДБАЛ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Лудница во домот на Шмајхел: Петер збесна по одбранетиот пенал на Каспер (ВИДЕО)

Лестер синоќа оствари историски успех со пласманот во своето прво осминафинале од Лигата на шампионите во историјата. Иако сите фудбалери го дадоа својот максимум, убедливо најзаслужен за тоа е голманот Каспер Шмајхел кој на двата меча против Севиља одбрани по...

Торес со свој кам бек по стравичната повреда

Фернандо Торес ја исплаши целата јавност во натпреварот помеѓу Атлетико Мадрид и Депортиво. Доживеа стравична пад во тој дуел, многумина и мислеа дека кариерата му е завршена, но тој многу брзо им се врати на тренинзите. Сега би требало да биде...

Лестер во желба за најголем клупски пласман во ЛШ – Јуве оди на сигурно...

Вечерва се играат реваншите од Лигата на шампионите, помеѓу Порто и Јувентус, и екипите на Лестер и Севилја. Порто е во скоро невозможна мисија, бидејки освен што има негатива од два гола (0:2), сега гостува во Торино, каде сигурно дека...

ЕВРОПА, спиеш ли мирно? Лестер се подготвува да ја освои ЛШ!

Новиот стратег на се уште актуелниот шампион во Премиер лигата, Крег Шекспир, пред натпреварот со Севилја во ЛШ, порача дека неговиот тим може да ја освои ЛШ и тоа без поголем проблем. Иако Лестер сезонава не игра добро, што резултираше...

Во одбрана на Чилеанецот: Чех објасни што стои зад смеењето на Санчез против Баерн

Ветеранот во редовите на Арсенал, Петр Чех застана во одбрана на својот соиграч Алексис Санчез кој последните денови е под жесток притисок од навивачите. Причина за тоа е снимката од мечот со Баерн кога Чилеанецот беше фатен како се смее...

И навивачите му се смеат на Венгер: Три пати ја гледав снимката, бевме подобри...

Поранешниот европски вицешампион Арсенал го доживеа најголемиот срам во својата историја откако со вкупно 2-10 беше елиминиран во осминафиналето од Лигата на шампионите. И покрај тоа, веќе пет дена менаџерот Арсен Венгер тврди дека не само што неговиот тим не...

И Барса има свои аргументи: Пеналот над Суарез е чист!? (ВИДЕО)

Бројни анализи се направени на ситуацијата од мечот меѓу Барселона и ПСЖ кога бешќе досуден пенал за старт над Луис Суарез. Најголемиот дел од љубителите на фудбалот тврдат дека Уругваецот симулирал, но на Твитер се појавија снимки кои укажуваат на...

Доколку е ова вистина, Ајтекин ќе има проблеми поради играчите на ПСЖ

Се уште се зборува за контроверзниот натпревар од ЛШ, помеѓу Барселона и ПСЖ, кој заврши на најдраматичен начин со победа на Барселона во последните секунди (6:1). Но францускиот Le Parisien, сега оди и чекор понатаму, па дури пишува дека судијата...

Урнебес во Франција: Навивачите на Марсеј го истролаа ПСЖ на меч од домашното првенство...

Фудбалерите на ПСЖ станаа предмет на потсмев во Франција по дебаклот во средата и неочекуваната елиминација од Барселона во Лигата на шампионите. Нема некој што не си поигра со чувствата на играчите на парискиот клуб, а последни тоа го направија...

Цел свет се чуди: Поранешниот француски селектор го изнавреѓа Меси

Не многу успешниот поранешен француски селектор Рејмон Доменеш жестоко го нападна фудбалерот на Барселона, Лионел Меси. За домашните медиуми, тој ја коментираше играта на Аргентинецот на реваншот против ПСЖ, но уште пред почетокот беше максимално критичен кон него. По натпреварот,...