27 C
Skopje
Thursday, July 27, 2017
ФУДБАЛ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

ФУДБАЛ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

(Видео) Кристијано Роналдо спаси еден навивач на Реал пред „Сантијаго Бернабеу“

Фудбалерите на Реал Мадрид вечерва играат на домашен терен против Борусија Дортмунд во рамките на 6. коло од групната фаза во Лигата на шампионите. На „Кралскиот клуб“ му е потребна победа во вечерашниот дуел со цел од првото место да...

Тим билдинг или лекција по фудбал: Клоп ги однесе фудбалерите на Камп Ноу (ФОТО)

Ливерпул оваа сезона не учествува во европските купови, па фудбалерите и стручниот штаб имаат повеќе време да се подготват за своите натпревари во домашното првенство. Освен тоа, можат и да посетат некој од дуелите од ЛШ како што синоќа беше...

Ќе биде лудница во ЛШ: Вториот шешир за осминафиналната ждрепка е посилен од првиот

Ждрепката за осминафиналето од Лигата на шампионите ќе се одржи в понеделник во Нион, а веќе се знае дека ќе биде многу поразлична од сите досегашни во оваа фаза од елитното натпреварување. Причина за тоа е составот на шеширите, односно...

Најубавиот потег во ЛШ: Момент на инспирација и ножички на Кавани (Видео)

Псж ноќеска одигра 2:2 против екипата на Лудогорец на „Паркот на принцевите“, што беше изненадување за домаќините, но и за фудбалска Европа. Еден од поубавите голови го постигна Единсон Кавани, кој сезонава се одлепи од сенката на Златан Ибрахимовиќ, кој...

Какво гол шоу во последното коло од групната фаза во ЛШ: Динамо Киев го...

Во последното коло од ЛШ, Барселона го совлада Менхенгладбах со 4:0. Стрелци на првиот погодок беше Меси, додека потоа следеше хет-трик на Туран. Арсенал на гости кај Базел славеше со високи 4:1, а хет трик запиша и Перез на овој...

Плач по едно полувреме: Голманот на Бешикташ не може да се помири (Видео)

Не паметиме дека некој од играчите плачел на полувреме на некој меч, како што тоа беше случај со голманот на Бешикташ, Фабрио, кој не можеше да верува што го снајде неговиот тим на Олимпискиот стадион во Киев. Бешикташ во главниот...

Ден за рекорд: Меси тргнува да го руши Кристијано

Екипите од групите од А до Д во Лигата на шампионите, веерва ќе го одиграат последното коло. Од резултатски аспект, најинтересно треба да биде во Лисабон каде Бенфика и Наполи во директен дуел ќе одлучат кој ќе оди во нокаут...

Гвардиола ги разлути фановите на Сити: Песимист сум …

Пеп Гвардиола истакна една своја интересна изјава врзана за Лигата на шампионите и настапот на неговиот состав во истата. Пеп Гвардиола истакна една своја интересна изјава врзана за Лигата на шампионите и настапот на неговиот состав во истата. Иако фановите на...

Уште еден триумф на Фенербахче: Јунајтед никако не смее да загуби

Фудбалерите на Фенербахче ја совладаа Зорија со 2:0 во рамките на петтото коло од Лига Европа, па од лидерската позиција и 10те освоени бодови го чекаат исходот од мечот помеѓу Јунајтед и Фејнорд. По таа средба ситуацијата во групата би...

Уште една бајка на Лестер: Каква е наградата за пласманот во осминафиналето од ЛШ

Лестер сензационално стигна до титулата во Англија изминатата сезона. „Лисиците“ оваа сезона баш и не се фантастични во ПЛ, но затоа успеаа да се изборат за пласман во осминафиналето од Лигата на шампионите. Историскиот резултат го остварија на коло пред...