18 C
Skopje
Monday, June 26, 2017
ФУДБАЛ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

ФУДБАЛ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Уште еден триумф на Фенербахче: Јунајтед никако не смее да загуби

Фудбалерите на Фенербахче ја совладаа Зорија со 2:0 во рамките на петтото коло од Лига Европа, па од лидерската позиција и 10те освоени бодови го чекаат исходот од мечот помеѓу Јунајтед и Фејнорд. По таа средба ситуацијата во групата би...

Уште една бајка на Лестер: Каква е наградата за пласманот во осминафиналето од ЛШ

Лестер сензационално стигна до титулата во Англија изминатата сезона. „Лисиците“ оваа сезона баш и не се фантастични во ПЛ, но затоа успеаа да се изборат за пласман во осминафиналето од Лигата на шампионите. Историскиот резултат го остварија на коло пред...

(Видео) Најгласните навивачи во светот навиваа во тишина со знаковен јазик

Навивачите на Бешикташ, официјално најгласните во светот, воодушевија со поддршката на нивната екипа на натпреварот во Лигата на шампионите (3:3) во тишина. Токму така, не испуштаа звуци, но во текот на првата минута од натпреварот и понатаму навиваа за нивната...

(Видео) Личноста на вечерта во ЛШ – Единсон Кавани: Гол, две тепачки, симулирање и...

Уругваецот ја одбележа втората вечер од петтото коло во Лигата на шампионите Ибрахимовиќ си замина од Париз, но неговиот немирен дух како да се прошири низ соблекувалната на Пари Сен Жермен. И истиот влегол во телото на Единсон Кавани. Барем...

(Видео) Потегот на вечерта во Лигата на шампионите: Фудбалерот на Атлетико во стилот на...

Дриблингот на Јаник Караско е потегот на вечерта во синоќешните натпревари од Лигата на шампионите. Навистина е неверојатен дриблингот со кој крилото на Атлетико Мадрид кај корнер знаменцето се ослободи од Сантијаго Ариас од ПСВ. Во стилот на Роналдињо се...

(Видео) Асистенции поубави од самите голови: Рабоната на Кварезма и лобот на Нејмар

Головите се смислата на фудбалот и совршениот зачин на секој натпревар, но тие не би биле без точните додавања. Овие асистенции кои ги одбележаа синоќешните натпревари во Лигата на шампионите се поубави од погодоците на кои им претходеа. Бешикташ на...

Де Бруин: Црвениот картон? – Убиство за фудбалот

Играчот за врска на Манчестер Сити, Кевин Де Бруин смета дека црвениот картон пресудил на дуелот против Менхенгладбах. Сити во Менхенгладбах ремизираше со Борусија 1:1. Во вториот дел два црвени картони, а кај гостите исклучен беше Фернандињо. „На крајот, откако добивме...

Летаа црвени картони и автоголови: Меси доминантен, Баерн шокиран

Денес на програмата се одиграа нови осум дуели во рамките на ЛШ. Во терминот од 18 часот, минхенски Баерн беше изненаден од Ростов на гости со 3:2. Во рамките на групата А, Арсенал и ПСЖ го играа дуелот за пласман...

Стигна изненадувањето во ЛШ: Баерн падна кај Ростов

Тимот на Ростов го совлада фаворитот Баерн од Минхен на домашен терен со 3:2, во дуелот кој беше воведен во денешната програма. Стрелци за домашниот состав беа Азмун во 44., Полоз во 50., како и Нобоа во 67. минута. За Баварците...

Седум луди детали од историската голеада: Борусија Дортмунд и Легија срушија куп рекорди

Борусија Дортмунд - Легија Варшава 8:4. Натпреварот кој се најде во центарот на вниманието синоќа откако постигнаа вкупно 12 гола на дуелот од Лигата на шампионите и со тоа поставија нови рекорди и достигнаа подвизи во неколку статистички категории. Овие...