ФУДБАЛ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

(ВИДЕО) Јуве колабираше во Торино, Сити веќе во четвртфиналето

Јувентус испушти голема шанса уште вечерва да го завери пласманот во четвртфиналето од Лигата на шампионите, а место тоа ќе мора да се спасува од елиминација на Вембли. https://www.youtube.com/watch?v=VLjxQc14CFs По само девет минути игра од првиот натпревар против Тотенхем, "бјанконерите" имаа...

(ФОТО) Тотенхем оштетен: Првиот гол на Јуве – од офсајд

Првиот гол за Јувентус што вечерва го постигна Гонзало Игуаин е од офсајд, покажаа снимките. Во моментот на нафрлувањето на Пјаниќ, аргентинскиот репрезентативец е во недозволена позиција, но првиот помошник не го забележа тоа и не сигнализираше.

(ВИДЕО) Место апсолутен херој, може да биде трагичар: Игуаин ја скрши пречката

Гонзало Игуаин можеше да биде апсолутен херој по првото полувреме од натпреварот против Тотенхем. За само девет минути постигна два гола, а откако гостите намалија имаше шанса да дојде до хет-трик. Даглас Коста изнуди пенал, Игуаин тргна да го изведе,...

ВИДЕО: Тргнаа работите – Јувентус го матира Тотенхем по само 90 секунди

Не поминаа ни 2 минути, а Јувентус веќе го зададе ударот против Тотенхем. На Гонзало Игуаин му беа потребни помалку од 90 секунди за да го матира премиерлигашот, кој ќе мора добро да се намачи за да извади поволен резултат. Great...

(ФОТО) И авионот на ПСЖ е подготвен за Реал Мадрид

Фудбалерите на ПСЖ во среда гостуваат на „Сантијаго Бернабеу“ каде ќе се соочат со Реал Мадрид во првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампионите. ПСЖ летоска вложи огромни суми на пари за нови засилувања во желба францускиот клуб конечно...

Конечно, добри вести за Ливерпул: Се враќа еден од најважните играчи

На еден ден пред натпреварот против Порто во осминафиналето од Лигата на шампионите, Ливерпул доби големо засилување. Во екипата се враќа Натаниел Клајн кој оваа сезона не одиграл ни минута поради повредата што ја заработи за време на подготовките во...

Екс-играчот на Реал и ѕвезда на ПСЖ открива: Бев на чекор од Барса, Меси...

На „Камп Ноу“ верувале дека продажбата на Нејмар во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра ќе ја олесни мисијата за доведување на ѕвездата на ПСЖ, но таа завршила неуспешно. Анхел Ди Марија открива дека летоска веќе ги спакувал куферите за...

(ФОТО) Транспарентот на навивачите на Ливерпул стана хит на интернет

Фудбалерите на Ливерпул утре гостуваат кај Порто во првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампионите. „Редси“ се наоѓаат во одлична форма во последно време и јасно е дека се големи фаворити да се најдат во четвртфиналето од ова натпреварување....

(ВИДЕО) Реал пушти видео од финалето на ЛШ: Рамос и Карвахал „пиштол“ голи го...

Реал Мадрид е две години по ред владетел во Лигата на шампионите, а минатата сезона ја освои титулата по убедливиот триумф против Јувентус. Реал денеска објави видео од мотивацискиот говор на Зинедин Зидан на полувремето од финалниот меч, но и...

(ФОТО) Адидас и УЕФА ја претставија специјалната топка за нокаут фазата од Лигата на...

Фудбалските вљубеници низ светот конечно дочекаа, во вторник од 20:45 часот повторно ќе се тркала препознатливата „ѕвездена“ топка од Лигата на шампионите. „Адидас“ дизајнираше нова, специјално дизајнирана топка за елиминационата фаза од Лигата на шампионите која делува навистина моќно и...