8 C
Skopje
Thursday, October 19, 2017
ФУДБАЛ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

ФУДБАЛ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

ВИДЕО: Луиз постигна нов фантастичен гол кој многу напаѓачи може само да го сонуваат

Фудбалерите на Челзи вечерва на домашен терен во рамки на Лигата на шампионите силите ги одмеруваат со тимот на Рома. По само 11 минути игра, тимот од Лондон има предност од 1-0, благодарение на голот на Давид Луиз кој постигна...

ФОТО: Каталонците се вратија на „Камп ноу“ и порачаа..

За првпат по референдумот за осамостојување на Каталонија, Барселона игра на својот стадион „Камп ноу“ пред исполнето гледалиште. Домашните навивачи на почетокот на мечот помеѓу Барселона и Олимпијакос развија огромен транспарент на трибините во димензии 45x46 метри. На него во превод...

ВИДЕО: Мбапе како брз воз носи рано водство на ПСЖ во Белгија

ПСЖ веќе по три минути игра во дуелот против Андерлехт во рамки на Лигата на шампионите има водство од 0-1. Стрелец на голот е Мбапе кој како брз воз се проби во гостинската одбрана и по двојно проигрување со Верати...

ВИДЕО: Карабах испиша историја – одигра реми без голови со Атлетико Мадрид

Азеберџанскиот првак Карабах оваа вечер долго ќе ја памети и прераскажува, а причините се едноставни. Во дуелот од 3. коло во групата Ц од Лигата на шампионите, пред своите навивачи одигра реми без голови против Атлетико Мадрид (0-0). https://www.youtube.com/watch?v=iFVyugy9FoE Шпанците залудно...

Премиерлигашите слаби во Европа? Англичаните се блиску до едно неверојатно достигнување во Лигата на...

Англичаните во последниве години никој не ги сфаќа сериозно во Европа. Премиерлигашите долго време не се конкурентни во самата завршница од Лигата на шампионите, исто и во Лигата на Европа, каде со исклучок на Ливерпул и Јунајтед во последните...

(Видео) Непријатности за фудбалерот на Ливерпул: Словенците не го пуштаа Фирмино да влезе на...

Интересна ситуација на „Људски врт“ во Марибор. Правилата постојат за да се почитуваат, а со таа фраза се служеа и на стадионот „Људски врт“ во Марибор каде гостуваше славниот Ливерпул. Еден од најдобрите играчи на англискиот клуб, Роберто Фирмино, на влезот...

Реал не успеа да го оствари тоа што Зидан го најави пред мечот со...

Пред вечерашната средба против Тотенхем во Мадрид, Реал Мадрид одеше на сигурна победа, која не ја оствари, благодарение на тврдата игра од страна на гостите, но и одбраните на Лорис. Тотенхем успеа да извлече бод во Мадрид, што е прилично...

Лорис со мајсторска одбрана му сочува бод на Тотенхем сред Мадрид (Видео)

Уго Лорис вечерва имаше фантастична одбрана, која ќе биде сигурно една од најдобрите оваа сезона во ЛШ. Реал Мадрид и Тотенхем одиграа во Мадрид без победник, гостите успеаа да им парираат на европските шампиони, а Лорис успеа да спаси сигурен...

Реал не успеа да го „скрши“ Тотенхем – Ливерпул правеше смотра во Словенија

Во групата Х, каде вечерва се играше едно од дербињата на вечерта во ЛШ, Реал Мадрид и Тотенхем одиграа без победник, 1:1. Таму прв поведе гостинот со автоголот кој си го постигна Варан, додека пред крајот на полувремето, Роналдо...

Ливерпул го демолира Марибор за едно полувреме – Наполи промаши пенал во Манчестер (ВИДЕО)

Ливерпул е вечерва расположен за голови во Словенија, каде гостува на Марибор против кој имаат по првиот дел веќе водство од 0:4. Со головите на Фирмињо, Кутињо и Салах (x2), Ливерпул е убедлив и оди на победа на овој натпревар. Од...