8 C
Skopje
Thursday, October 19, 2017
ФУДБАЛ / ЛИГА НА ЕВРОПА

ФУДБАЛ / ЛИГА НА ЕВРОПА

Кој сака може да го гледа Вардар во Шпанија против Реал Сосиедад за само...

Македонскиот фудбалски првак Вардар ги информира своите навивачи дека клубо организира патување за 2. ноември 2017 година за гостинскиот натпревар против Реал Сосиедад на стадионот „Аноета“ во Сан Себастијан во рамките од четвртото коло во групната фаза од Лигата...

Играчите на Скендербеу ја подгреваат атмосферата пред дуелот со Партизан: Знаеме што правеа Србите...

Фудбалерот на албанскиот клуб Скендербеу и репрезентативец на Косово Бајрам Јашаница ја подгрева атмосферата пред натпреварот против Партизан во Лигата на Европа следниот четврток. Јашаница кој е роден во близина на Приштина, порача дека натпреварот против Партизан ќе биде посебен...

Фелипе: Голот беше одличен, бевме рамноправни, но жалам за резултатот

По поразот во групната фаза од Лига Европа на гостувањето кај Розенборг, историскиот прв стрелец за Вардар во споменатото натпреварување, истакна дека жали поради тоа што неговиот гол нема да биде запаметен по добар исход на тој натпревар. Голот на...

Херојот на Милан ја прокоментира победата над Ријека

Херој во драматичната победа на Милан над Ријека во Лига Европа, беше младиот Патрик Кутроне (3:2). Кога и да добие шанса ова момче, покажува зошто е способен, иако се уште нема гарантирана прва позиција во тимот. Тој по мечот со Ријека...

На Хрватите навивачите на Ријека им се виновни: Да не беа тие, немаше Милан...

Ријека синоќа се покажа во одлично издание против италијанскиот гигант Милан и на „Сан Сиро“ скапо ја продаде својата кожа. На крајот хрватскиот шампион за кој настапува и нашиот повремен репрезентативец Леонард Жута, а за кој до неодамна настапуваше и...

Магичната асистенција на Бентнер со која ги уништи сите надежи на Вардар (ВИДЕО)

Данскиот култен херој Никлас Бентнер беше еден од најдобрите или подобро кажано најефективните фудбалери на Розенборг на синоќешниот натпревар против Вардар во второто коло од Лигата Европа. https://twitter.com/Squawka/status/913485204769136640 Статистиката вели дека искусниот напаѓач не бил многу активен на теренот, но затоа...

Јаневски: Победи тимот што ги искористи своите шанси!

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски го призна поразот на неговиот тим на гостувањето кај Розенборг. "Црвено-црните" вторпат се совладани во групната фаза од Лигата Европа, но впечатокот што го оставија синоќа е далеку подобар отколку по првиот меч против Зенит...

Милан избегна пораз од Риека, Евертон само со реми против Аполон (Видео)

Милан спречи сензација на Сан Сиро каде вечерва гостуваше Риека. Хрватскиот тим губеше со 2:0 до 84.минута, а потоа на сензационален начин успеа да го израмни резултатот. Нов дебакл на “росоњерите“ спречи Кутроне со гол во судиското надополнување. https://www.youtube.com/watch?v=Syvbb6eQOxc Партизан играше...

Ѕвезда победи кај Келн, Арсенал, Ница и Зенит се радуваа во 2.коло

Фудбалерите на Црвена Ѕвезда по десетгодишната апситенција од евросцената и ремито во 1.коло, ја остварија и првата победа сезонава во Лигата на Европа. Тие славеа со 1:0 на гостувањето кај Келн со голот на Боачи во 30.минута. https://www.youtube.com/watch?v=3m_e2zvBDXA Во истата група...

Вардар има свој Марадона, Фелипе како легендата во најдобрите денови (Видео)

Историскиот прв гол на Вардар во Лигата на Европа беше дело на Бразилецот Фелипе кој вечерва во 90 минута ја затресе мрежата на Розенборг. Погодок на Бразилецот потсетува на еден од најубавите голови на легендата Диего Армандо Марадона, па со...