ФУДБАЛ / ЛИГА НА ЕВРОПА

Каква кореографија: Тоа е тој „жолт ѕид“ (Видео)

Најверните навивачите на Борусија Дортмунф уште еднаш ги воодушевија љубителите на фудбалот со фантастична кореографија пред стартот на реванш мечот од осминафиналето од ЛШ против Бенфика. Не е првпат навивачите на Борусија Дортмунф со фантастична кореографија да ја воодушевуваат јавноста,...

(Фото) Мурињо повторно се жали на теренот, но овојпат има добра причина за тоа

Манчестер Јунајтед изрази големо незадоволство со состојбата на теренот во Ростов каде го играат првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на Европа. Манчестер Јунајтед утре го игра првиот дуел од осминафиналето во Лигата на Европа кај руски Ростов, а денеска...

Мурињо отпишал неколку играчи за дуелот против Ростов

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед во четврток ќе го одиграат првиот меч од осминафиналето во рамки на Лига Европа на гостувањето против Ростов. Жозе Мурињо пред извлекувањето на паровите јасно порача дека би сакал да ги избегне екипите од Русија, за...

Возбудливо осминафинале во Лигата на Европа: Германско дерби, Јунајтед патува во Русија, Рома во...

Денеска беа извлечени двојките за осминафиналето во второто по квалитет европско клупско натпреварување. Ждрепката во Нион донесе исклучително интересни осминафинални дуели, па така, еден од фаворитите за освојување на ЛЕ, Манчестер Јунајтед, ќе патува во Русија кај „рускиот Лестер“, екипата...

Каков меч во Фиренца: Фиорентина водеше, Менхенгладбах херојски се врати (ВИДЕО)

Неверојатен натпревар вечерва во Фиренца, каде домаќинот Фиорентина иако имаше водство од 2:0, на крајот загубија со 2:4, и се елиминирани од Лига Европа. Германската екипа од Менхенгладбах одигра неверојатен натпревар и заслужено си го трасираа патот кон следната фаза...

ГРОЗОМОРЕН старт на Деле Али за директен црвен картон (ВИДЕО)

Тотенхем го загуби Деле Али по 40 минути игра, откако му беше покажан патот кон соблекувалната, поради тоа што доби директен црвен картон, за грозоморен старт над противникот. Тотенхем има 1:1 по првиот против Гент, екипа која во првиот меч...

Мурињо потенцира која екипа ја посакува, а која екипа не во следната фаза од...

Манчестер Јунајтед со нетрпение го очекува следниот противник во Лига Европа, откако денеска на мечот против Сент Етјен обезбедија пласман понатаму. Со победата од 1:0 во Франција, „ѓаволите“ со севкупен резултат од 4;0, имаат гарантиран пласман понатаму, а по мечот,...

(Видео) Волшебна асистенција на Мата за Мхитарјан и водство на Јунајтед

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед во моментов го играат реванш натпреварот од 1/16 финалето во Лигата на Европа против Сент Етјен. „Црвените ѓаволи“ во првиот меч на „Олд Трафорд“ со убедливи 3:0 го совладаа францускиот тим и веќе со едната нога...

Цела Шпанија се смее: Навивач на Виљареал сакаше да ја “трола” Барса, па го...

Барселона во вторникот доживеа дебакл од ПСЖ во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите и тоа беше големо изненадување за сите кои следат фудбал. Еден од навивачите на Виљареал сметаше дека ќе биде "фраер" ако на мечот на неговиот...

Гент го шокираа Тотенхем, а нивните броеви на мечот се посебна приказна (Фото)

Белгискиот клуб Гент вчера ја направи најголемата сензација во првите осминафинални пресметки во Лига Европа, откако го победија со 1:0 големиот фаворит Тотенхем. Од оваа средба, големо внимание привлекоа броевите на дресовите кои ги носеа домаќините на овој натпревар. Најинтересно...