ФУДБАЛ / ЛИГА НА ЕВРОПА

Извлечени паровите за Лигата на Европа: Јунајтед помина супер, на Селта и е најлесно

Одредени се и паровите од четвртфиналето во второто по квалитет натпреварување во Европа. Жредпката за Лигата на шампионите беше случката на денот во европскиот фудбал, но вниманието го привлече и одредувањето на паровите за второто клупско натпреварување на УЕФА -...

Како Мурињо буквално си го нахрани својот играч? (Видео)

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го обезбедија својот пласман во следната фаза во ЛЕ, откако на домашен терен славеа со 1:0. Во текот на денешниот меч беше забележан еден момент кој ретко може да се види на фудбалските терени се чини. Имено,...

Јунајтед го победи скептицизмот: Мурињо и момците обезбедија пласман во четвртфиналето (Видео)

Во рамките на Лига Европа, Манчестер Јунајтед успеа да обезбеди пласман во следната фаза, откако на домашен терен минимално со погодокот на Мата во 70. минута успеа да триумфира над руски Ростов. Во останатите дуели, Ајакс слвеше над Копенхаген со...

Другата страна на карактерот на Мурињо: Младото момче и моментот кој вечно ќе го...

Прекрасна сцена во тунелот на стадионот во Ростов. Првата осминафинлна средба од Лига Европа, на која играа Ростов и Манчестер Јунајтед (1:1), а тренерот на англиската екипа, Жозе Мурињо ја покажа и другата страна на својот карактер. Португалската икона непосредно...

Не успеаа ниту против Ростов: Ѓаволите ремизираа во Русија (Видео)

Во рамките на плеј оф фазата во Лига Европа, во терминот од 19:00 часот вечерва се одиграа три натпревари. Имено, Андрлехт минимално понесе предност од гостувањето кај Апоел, благодарение на единствениот погодок кој го постигна Станчиу во 29. минута од...

Каква кореографија: Тоа е тој „жолт ѕид“ (Видео)

Најверните навивачите на Борусија Дортмунф уште еднаш ги воодушевија љубителите на фудбалот со фантастична кореографија пред стартот на реванш мечот од осминафиналето од ЛШ против Бенфика. Не е првпат навивачите на Борусија Дортмунф со фантастична кореографија да ја воодушевуваат јавноста,...

(Фото) Мурињо повторно се жали на теренот, но овојпат има добра причина за тоа

Манчестер Јунајтед изрази големо незадоволство со состојбата на теренот во Ростов каде го играат првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на Европа. Манчестер Јунајтед утре го игра првиот дуел од осминафиналето во Лигата на Европа кај руски Ростов, а денеска...

Мурињо отпишал неколку играчи за дуелот против Ростов

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед во четврток ќе го одиграат првиот меч од осминафиналето во рамки на Лига Европа на гостувањето против Ростов. Жозе Мурињо пред извлекувањето на паровите јасно порача дека би сакал да ги избегне екипите од Русија, за...

Возбудливо осминафинале во Лигата на Европа: Германско дерби, Јунајтед патува во Русија, Рома во...

Денеска беа извлечени двојките за осминафиналето во второто по квалитет европско клупско натпреварување. Ждрепката во Нион донесе исклучително интересни осминафинални дуели, па така, еден од фаворитите за освојување на ЛЕ, Манчестер Јунајтед, ќе патува во Русија кај „рускиот Лестер“, екипата...

Каков меч во Фиренца: Фиорентина водеше, Менхенгладбах херојски се врати (ВИДЕО)

Неверојатен натпревар вечерва во Фиренца, каде домаќинот Фиорентина иако имаше водство од 2:0, на крајот загубија со 2:4, и се елиминирани од Лига Европа. Германската екипа од Менхенгладбах одигра неверојатен натпревар и заслужено си го трасираа патот кон следната фаза...

Suzuki Swift