ФУДБАЛ / ЛИГА НА ЕВРОПА

„Ѓаволите“ со една нога во Стокхолм: Еден гол на Рашфорд за голема победа на...

Екипата на Манчестер Јунајтед е на само еден чекор од пласман во големото финале од Лигата Европа откако вечерва славеше во првиот полуфинален меч против Селта во Виго со 1-0. Натпреварот беше мошне типичен за Јунајтед оваа сезона, без многу...

Фантастичен Ајакс – Лион прегазен во Холандија (Видео)

За ваква генерација на Ајакс допрва почнува да се зборува. Холандската екипа денеска во полуфиналето против Лион, лесно победи со 4:1 и манифестираше доминација. Ајакс потполно го надигра својот противник, иако пред натпреварот со Лион беа можеби и малку потценети,...

Не играат во Европа, но го провоцираат Јунајтед: Со нетрпение го чекаме, од корнер...

Манчестер Јунајтед денеска го доби Селта Виго како следен противник во полуфиналето од Лига Европа, а во сето тоа се вмешаа својствено и фановите на Ливерпул. Тие ќе има зошто да навиваат за Селта Виго, односно против Манчестер Јунајтед во...

Извлечени двојките и во Лигата на Европа – На Јунајтед му се отвора патот...

Денеска во Нион беа извлечени и паровите за полуфиналето од Лигата на Европа. Екипата на Манчестер Јунајтед, која важи за фаворит за освојување на второто по квалитет натпреварување во Европа, ќе патува во Шпанија каде ќе се соочи со Селта...

Господин Мурињо: Вакво нешто не направил ниеден тренер досега (ВИДЕО)

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ги освои срцата на навивачите на Андерлехт со својот потег по завршувањето на синоќешниот натпревар од Лигата Европа. Во моментите кога неговите фудбалери го славеа пласманот во полуфиналето, тој тргна кон трибината каде се...

Олд Трафорд замолкна: „Отиде“ коленото, крај на кариерата за Ибрахимовиќ? (ВИДЕО)

Најдобриот играч на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ не беше свој во дуелот со Андерлехт, но она што се случи пред крајот на основниот дел од натпреварот ги вознемири навивачите. При еден напад на Јунајтед, во противничкиот шеснаесетникот, Швеѓанецот лошо згазна...

Лион успеа по пенал рулетот: Бeшикташ промаши два клучни пенали

Во рамки на последниот меч од четвртфиналните средби во Лига Европа, Лион по пенал рулетот славеше над Бешикташ и обезбеди пласман во полуфиналето. Клучен момент беа двата промашени пенали на Тошиќ и Митровиќ, додека од другата стана Гоналонс погоди по...

УЕФА им ги најави казните на Лион и Бешикташ за нередите

Поради навивачките нереди од навивачите на Лион и Бешикташ, овие два клуба денеска си добија казна од УЕФА. Лион и Бешикташ во нивниот натпревар пред некој ден, одиграа со резултат 2:1, во првиот четвртфинален наптревар во Лига Европа, а тој...

Одреден судијата за реваншот меѓу Барса и Јувентус – Човекот кој има само една...

Одреден е судијата за реванш натпреварот во четвртфиналето од ЛШ, помеѓу Барселона и Јувентус. Во осминафиналето против ПСЖ во реваншот, на Барселона им судеше Дениз Ајтеким, кој и покрај позитивните оценки од УЕФА, беше критикуван од поширокиот дел на јавноста,...

Малку и циркус во Лион: Голманот на Бешикташ си замисли дека е Меси (ВИДЕО)

Турскиот првак Бешикташ на прагот да направи изненадување и да се врати со реми од тешкото гостување кај Лион во Лигата Европа. Од тоа, го делеа само неколку минути и големата глупост што ја направи голманот Фабри. Вистина е дека...
Discovery
Nutini

Suzuki Swift