8 C
Skopje
Thursday, March 23, 2017
ФУДБАЛ / ЛИГА НА ЕВРОПА

ФУДБАЛ / ЛИГА НА ЕВРОПА

Каква кореографија: Тоа е тој „жолт ѕид“ (Видео)

Најверните навивачите на Борусија Дортмунф уште еднаш ги воодушевија љубителите на фудбалот со фантастична кореографија пред стартот на реванш мечот од осминафиналето од ЛШ против Бенфика. Не е првпат навивачите на Борусија Дортмунф со фантастична кореографија да ја воодушевуваат јавноста,...

Кошмарот на Сент Етјен продолжува: Ибрахимовиќ ги тресе каде ќе стигне

Во својата кариера, Златан Ибрахимовиќ играл против 156 различни клубови, но омилен му е Сент Етјен. Французите имаа несреќа да се сретнат со него и оваа сезона откако претходно четири години мака мачеа со него и имаа невидени кошмари. На...

Манчестер гори: Улиците денес знаат само едно име – Фејнорд (Видео)

Навивачите на Фејнорд денес ги преплавија улиците на Манчестер и нема сомнеж дека нивните миленици ќе имаат голема поддршка вечерва на „Олд Трафорд“. Фејнорд им е дожник на „Црвените ѓаволи“, моменталниот лидер во холандската Ередвизија пред отприлика два месеци ја...

Каков меч во Фиренца: Фиорентина водеше, Менхенгладбах херојски се врати (ВИДЕО)

Неверојатен натпревар вечерва во Фиренца, каде домаќинот Фиорентина иако имаше водство од 2:0, на крајот загубија со 2:4, и се елиминирани од Лига Европа. Германската екипа од Менхенгладбах одигра неверојатен натпревар и заслужено си го трасираа патот кон следната фаза...

(Видео) „Слепци“ во црно: Зарем навистина не ја видоа топката во голот?

Шпанските судии повторно се посрамотија. Како да не им е доволно што на натпреварите од Пример не гледаат чист гол иако топката минува за цели 57 сантиметри зад гол-линијата, сега навиките ги преселија во Европа и понатаму брилјираат и...

Другата страна на карактерот на Мурињо: Младото момче и моментот кој вечно ќе го...

Прекрасна сцена во тунелот на стадионот во Ростов. Првата осминафинлна средба од Лига Европа, на која играа Ростов и Манчестер Јунајтед (1:1), а тренерот на англиската екипа, Жозе Мурињо ја покажа и другата страна на својот карактер. Португалската икона непосредно...

Му се погоди ждрепката: Ибра не знае за доста против Сент Етјен

Навивачите на Манчестер Јунајтед не се премногу загрижени поради тоа што ќе играат против Сент Етјен во 1/16-финалето од Лигата Европа и речиси сите сметаат дека нивниот омилен тим ќе помине во следната фаза. Не се загрижени ниту фудбалерите, а...

Не успеаа ниту против Ростов: Ѓаволите ремизираа во Русија (Видео)

Во рамките на плеј оф фазата во Лига Европа, во терминот од 19:00 часот вечерва се одиграа три натпревари. Имено, Андрлехт минимално понесе предност од гостувањето кај Апоел, благодарение на единствениот погодок кој го постигна Станчиу во 29. минута од...

Мурињо и неговата страна која е далеку од скандалозна?! (Видео)

Манчестер Јунајтед вчера како гостин кај Зорија издвојуваше победа со 2:0. Во пресрет на самиот дуел во Украина, тренерот на Манчестер, Португалецот, Жозе Мурињо им го разубави денот на локалните млади деца. Во друштвото на младите момчиња реши да им...

(Фото) Мурињо повторно се жали на теренот, но овојпат има добра причина за тоа

Манчестер Јунајтед изрази големо незадоволство со состојбата на теренот во Ростов каде го играат првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на Европа. Манчестер Јунајтед утре го игра првиот дуел од осминафиналето во Лигата на Европа кај руски Ростов, а денеска...