23 C
Skopje
Saturday, April 29, 2017
ФУДБАЛ / ЛИГА НА ЕВРОПА

ФУДБАЛ / ЛИГА НА ЕВРОПА

Олд Трафорд замолкна: „Отиде“ коленото, крај на кариерата за Ибрахимовиќ? (ВИДЕО)

Најдобриот играч на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ не беше свој во дуелот со Андерлехт, но она што се случи пред крајот на основниот дел од натпреварот ги вознемири навивачите. При еден напад на Јунајтед, во противничкиот шеснаесетникот, Швеѓанецот лошо згазна...

Извлечени двојките и во Лигата на Европа – На Јунајтед му се отвора патот...

Денеска во Нион беа извлечени и паровите за полуфиналето од Лигата на Европа. Екипата на Манчестер Јунајтед, која важи за фаворит за освојување на второто по квалитет натпреварување во Европа, ќе патува во Шпанија каде ќе се соочи со Селта...

Господин Мурињо: Вакво нешто не направил ниеден тренер досега (ВИДЕО)

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ги освои срцата на навивачите на Андерлехт со својот потег по завршувањето на синоќешниот натпревар од Лигата Европа. Во моментите кога неговите фудбалери го славеа пласманот во полуфиналето, тој тргна кон трибината каде се...

Возбудливо осминафинале во Лигата на Европа: Германско дерби, Јунајтед патува во Русија, Рома во...

Денеска беа извлечени двојките за осминафиналето во второто по квалитет европско клупско натпреварување. Ждрепката во Нион донесе исклучително интересни осминафинални дуели, па така, еден од фаворитите за освојување на ЛЕ, Манчестер Јунајтед, ќе патува во Русија кај „рускиот Лестер“, екипата...

Извлечени паровите за Лигата на Европа: Јунајтед помина супер, на Селта и е најлесно

Одредени се и паровите од четвртфиналето во второто по квалитет натпреварување во Европа. Жредпката за Лигата на шампионите беше случката на денот во европскиот фудбал, но вниманието го привлече и одредувањето на паровите за второто клупско натпреварување на УЕФА -...

Другата страна на карактерот на Мурињо: Младото момче и моментот кој вечно ќе го...

Прекрасна сцена во тунелот на стадионот во Ростов. Првата осминафинлна средба од Лига Европа, на која играа Ростов и Манчестер Јунајтед (1:1), а тренерот на англиската екипа, Жозе Мурињо ја покажа и другата страна на својот карактер. Португалската икона непосредно...

Лион гори: Хаос на теренот откако Турците ги нападнаа домашните навивачи (Фото/Видео)

Натпреварот во ЛЕ помеѓу Лион и Бешикташ и натаму не го означи својот старт поради инцидентите кои се случија, откако навивачите на турскиот тим од второто ниво, со баклли ги нападнаа домашните навивачи под нив. Тие побегнаа на теренот...

Ново дивеење во Лион: Како хулиганите го прославија водечкиот гол на Бешикташ (Видео)

Погледнете како со бакли беа погодувани навивачите на Лион, ова се ситуациите по постигнатиот гол на Бешикташ. За ваквото неразумно однесување, Бешикташ би можел да биде дебело казнет, се заканува и дисквалификаија до Лига Европа. https://twitter.com/OCertaManus/status/852614629842984962

Португалецот во напад: Мурињо ги најде виновниците за ремито против Андерлехт

Манчестер Јунајтед го оствари 14. нерешен резултат оваа сезона откако синоќа ремизираше против Андерлехт во првиот четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите. Израмнувачкиот гол беше примен на четири минути пред крајот на основните 90 минути иако Јунајтед беше далеку подобар...

Пол Погба доби предупредување од својот брат пред двомечот Јунајтед – Ст. Етјен

Флорентин Погба, братот на фудбалерот од Манчестер Јунајтед, Пол Погба, истакна дека ќе стори се што е во негова моќ, за да го задржи неговиот брат, да нема свој допринес за неговата екипа, кога во четврток ќе се соочат...