ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / ЛИГА НА ЕВРОПА

ФУДБАЛ / ЛИГА НА ЕВРОПА

ВИДЕО: Во Дортмунд вечерва беше ризично: Меѓу „милионерите“ имаше навивачи на Аталанта, па…

Понекогаш се случуваат и такви работи, навивачи на противникот да залутаат на сосема друга трибина, каде се најжешките фанови на вашиот противник. Така вечерва беше случај со дел од навивачите на Аталанта, кои во Дортмунд добиле влезници за трибина каде...

ВИДЕО: Милан, Арсенал и Марсеј сигурни: Батшуаи го спасуваше Дортмунд во 90+

Арсенал и Милан вечерва рутинирано остварија победи на гостувањата кај Остерсунд односно Лудогорец, со ист резултат, 0:3. За Арсенал вечерва стрелци беа Монреал, Озил и автогол на Папајанопулос, додека за Милан, вечерва на гостувањето кај Лудогорец, победија со головите на...

Спортинг со блиц-криг во вториот дел режираше пресврт и победа – Ристовски беше на...

Спортинг Лисабон успеа да дојде до значајна победа во денешниот меч против Астана во рамките на Лига Европа, и да слави со 3:1, што е значаен чекор пред реваншот и пласманот понатаму. Македонскиот интернационалец Стефан Ристовски не беше денеска дел...

(ФОТО) Гатузо избра необично место: Милан тренираше во – ресторан!?

Фудбалерите на Милан вечерва го играат првиот меч од 1/16-финалето од Лигата на Европа против бугарски Лудогорец. Тренерот на „Росонерите“ Џенаро Гатузо им забранил на своите играчи да го напуштаат хотелот. Фудбалерите на италијанскиот великан не можеле да излезат ниту...

Црвена Звезда треба да биде пример за Вардар!

Екипата на Црвена Звезда која како и Вардар, сезонава игра во Лига Европа, но за разлика од нашиот првак, тимот од Белград ги помина групите. Српската екипа во вторникот играше против ЦСКА Москва и одигра 0-0, а иако „Маракана“ не...

Нејмар: Ако дојде Меси во ПСЖ, можеби ќе ја освоиме ЛШ

ПСЖ забележа убедлив пораз од 3-1 на „Сантијаго Бернабеу“ иако тие беа кои први го отворија резултатот Најскапиот фубдалер на денешницата, Нејмар во крајот на мечот беше „бомбардиран“ од прашања на новинарите, а фановите на клубот од Франција се разочарани...

Гатузо понуди интересна анализа: Лудогорец е далеку поуспешен од Милан во еден сегмент

Џенаро Гатузо воопшто нема проблем да признае дека и екипа како Лудогорец, има поголемо искуство од Милан во европските натпреварувања, и дека не гледа потценувања во оваа споредба. Првиот меч помеѓу Милан и Лудогорец се игра во Бугарија утре од...

ХИТ ФОТО: „Граѓаните“ смрзнаа во Базел – па со нов изум решија да се...

Лидерот во Премиер лигата, Манчестер Сити веќе со една нога е до пласман во 1/4 финалето од Лигата на шампионите откако „граѓаните“ синоќе во првиот 1/8 финален меч на гостински терен во Швајцарија славеа убедливо над Базел со резултат...

ФОТО: Навивачите на ЦСКА со неверојатна мета по мечот со Црвена Звезда во Белград

Екипите на Црвена Звезда и ЦСКА Москва во првиот меч од Лига Европа одиграа нрешенео без голови (0-0) Руските хулигани по мечот на „Маракана“ движејќи се во уличките покрај стадионот се решиле за ретко видена акција. Настрадале гумите на неколку автомобили...

Навивачите на ЦСКА се упатија кон Белград, а попат правеа инциденти во Будимпешта

Навивачите на рускиот клуб направиле инцидент, а притоа се уште не стигнале на конечната дестинација. На вчерашната прес-конференција во пресрет на првиот натпревар од 1/16-финалето во Лигата на Европа помеѓу Црвена Звезда и ЦСКА Москва најавено е дека гостинскиот тим...
Alkaloid Acerola


totalTV
Suzuki Swift