ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

Уште еден поранешен играч на Јунајтед е кандидат за клупата на Свонси

Свонси повторно е без менаџер, а кандидати за клупата на клубот од Велс има многу, но засега се чини дека „Лебедите“ се магнет за екс играчи на Манчестер Јунајтед. Откако Свонси му врачи отказ на Боб Бредли, се повеќе се...

Играч на Арсенал јавно го искритикува менаџерот: Венгер ми ја уништи кариерата!

Арсен Венгер веќе некое време не смета на услугите на Матје Дебуши, Французинот вториот дел од минатата сезона го мина на позајмица во Бордо, но тоа не беше она што Дебуши во тој момент го посакуваше. Во интервјуто кое го...

Реал е на чекор од рушење на рекорд стар 83 години!

Одличниот почеток на сезоната го доведе Реал Мадрид на чекор од рушење на рекорд во Примера стар 83 години, односно рекордот на Атлетик Билбао кој датира уште од сезоната 1932/33. Мадриѓаните на седум гостински натпревари постигнале 31 гол, во просек...

Иниеста внесува неизвесност: Да се надеваме дека ќе останам во Барселона

Барселона во изминатиов период ги обнови договорите речиси со сите носители на играта во тимот - Нејмар, Суарез, Ракитиќ, Бускетс... Но, навивачите се уште ги исчекуваат оние на Меси и Иниеста. Како гром од ведро небо пристигна информацијата дека Барселона...

Дарио Шимиќ воодушевен од Македонецот: Несторовски е како Инзаги

Поранешниот играч на Милан и Интер, Дарио Шимиќ, упати пофални зборови за нашиот репрезентативец. Илија Несторовски покажа дека е напаѓач со врвни квалитети и за само шест месеци од непознато име стана лидер на екипата од Сицилија која се бори...

Нема лек за легендата: Гаскоњ повторно се “натреска” и доби ќотек

Еден од најдобрите англиски фудбалери на сите времиња Пол Гаскоњ повторно направи проблем. Поранешниот репрезентативец на Англија под дејство на алкохол влегол во конфликт со неколку момчиња во лондонски хотел, а од него излегол со повреди на главата. Наводно, тој...

Време е за разделба: Енрике си оди од Барса, се знае и неговиот наследник

Тренерот на Атлетик Билбао, Ернесто Валверде би можел да ја преземе Барселона по завршувањето на оваа сезона. Како што тврди весникот Марка, тој има најголеми шанси да го наследи Луис Енрике ако сегашниот предводник на "каталонците" одлучи да не ја...

Тери, Зидан, Пирло… Десетте пенали што ја сменија историјата на фудбалот (ВИДЕО)

Иако многумина сметаат дека пеналот е најлесната работа во фудбалот, историјата покажала дека воопшто не е така. Многу пати сме биле сведоци дека токму ударот од 11 метри сменил многу работи во моменти кога се претпоставувало дека е сигурен гол....

Навивачите се чудат, Португалецот е мирен: Причините поради кои Мурињо го откажа трансферот на...

Речиси се беше договорено за трансфер на младиот шведски репрезентативец Виктор Линделоф од Бенфика во Манчестер Јунајтед. Договорена беше и отштетата - 38 милиони фунти. Но, вчера, сосема неочекувано, Жозе Мурињо ги стопирал преговорите и трансферот нема да се оствари....

Селук „пукаше“ по Пеп, а сега го пецна и Мурињо за најскапиот играч

Агентот на Јаја Туре, познатиот Димитри Селук, реши јавно да ја прокоментира изјавата на Жозе Мурињо за најдобриот играч од средниот ред во Европа, Пол Погба, кој ова лето го купија за 100 милиони евра. Зборувајки за рускиот „Championat“, агентот...
Discovery
Nutini

Suzuki Swift